امروز : چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 | 26 رجب 1437 | 2016 May 04
شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی آتی

كرابي تایلند

كــرابــــي(Krabi)كرابي در ساحل غربي جنوب تايلند در محل ورود رود كرابي به درياي آندامان،واقع است.استان كرابي با مساحت 5/4708 كيلومتر مربع و جمعيت 210،336 نفر،تقريبا از قديمي ترين نقاط مسكوني كشور است.پيدا شدن ابزار سنگي ،نقاشي هاي رنگي قديمي،باقي مانده ي اسكلت و ظروف سفالي در بسياري از غارها و صخره هاي استان،نشانگر وجود زيستگاه هاي انساني، در دوره هاي 25 تا 35 هزار سال قبل از  ميلاد مسيح،در اين مكان است.كرابي با سواحل زيبا ، جزاير دلپذير و تپه هاي مرجاني رنگارنگ ، محل مناسبي براي علاقه مندان به شنا و غواصي و بهشت دوستداران طبيعت است.بيشتر جاذبه هاي گردشگري كرابي ،جاذبه هاي طبيعي آن است و اين شهر ،يكي از ديدني ترين و چشمگيرترين مناظر دريايي جهان ، است.
ساحل اونانگ (Ao Nang Beach)
منطقه ي اصلي عبور و مرور در كرابي و ساحلي طولاني است كه نيمي از آن ،نمايي از صخره هاي برجسته دارد و نيم ديگر آن ، مكان هايي براي جهانگردان است در طول خيابان روبه روي ساحل .اين ساحل ، مكان آرام و دلپذيري است.
ساحل ريلي(Rai Iay) 
اين ساحل ، يكي از تماشايي ترين سواحل درياي آندامان و يك شبه جزيره اي است كه با قايق مي توان به آن سفر كرد.
ساحل نوفارات تارا (Nopparat Thara)
اين ساحل زيبا در نزديكي ساحل اونانگ ،مجاور پرتگاه كوچكي واقع شده است و چند استراحتگاه و يك اسكله ي قايق راني در انتهاي آن است.

نقشه كرابي تایلند

کشور :
تایلند
شهر :
کرابی
دسته بندی :
جزیره
منبع :
TopTravel.ir
تعداد بازدید:
11,957

نظر شما چیست ؟
نام:
ایمیل (پاسخ ها را در ایمیل خود ببینید) :
نظر:
کد امنیتی:
»» دیدنیهای کرابی

کرابی

منطقه کرابی یکی از زیباترین نقاط تایلند است و در امتداد ساحل در کنار دریای آندامان قرار دارد. کرابی در ۸۱۴ کیلومتری جنوب بانکوک واقع شده است؛ مساحتش بالغ بر ۴۷۰۸ کیلومتر مربع است و حدود ۱۳۰ جزیره کوچک و بزرگ هم دارد. رودخانه ای به نام کرابی هم از درون شهر می گذرد و به دریای آندامان می ریزد. در کرابی می توان دغدغه های زندگی روزمره را کنار گذاشت و با قایق های کوچک و بزرگ در سواحل دریای آندامان دور زد و لذت برد. در این منطقه سواحل ماسه ای سفید، صخره های زیبا و انواع جانوران و گیاهان آبی به شدت توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. در عین حال، طبیعت وحشی، پارک های ملی و چشمه های آب گرم و آبشارهای سرد، تنوع و گوناگونی خاصی در منطقه ایجاد کرده اند. شاید به همین دلیل است که در سال های اخیر، کرابی به عنوان یکی از جذاب ترین سواحل در جنوب شرقی آسیا مورد توجه قرار گرفته است.

دیدنی های کرابی


تپه های «کائو کاناب نم»

«کائو کاناب نم» دو تپه ای هستند که خیلی ها آنها را به عنوان سمبل منطقه و البته مهم ترین جذابیت آن می شناسند. این دو تپه دقیقا در خارج شهر کرابی واقع شده اند و از جاده هم به وضوح قابل دیدن هستند. رودخانه کرابی (منام کرابی) نیز از بین این دو تپه جریان دارد و زیبایی زیادی به آنها می بخشد. هر کدام از این تپه ها ۱۰۰ متر بلندی دارند.
تپه ای که در سمت راست واقع شده، غاری را نیز درون خود جا داده است. دو ورودی برای این غار وجود دارد و البته برای ورود از طریق یکی از آنها باید از شیبی تند عبور کرد. پیاده روی به سمت این غارها حدود ده دقیقه طول می کشد و البته با قایق هم می توان به سمت آنها رفت. در این غارها مجموعه ای از بازمانده های زمین شناسی مهم را می توان مشاهده کرد و البته در گذشته، اسکلت های انسانی بسیار قدیمی هم از این غارها به دست آمده است. گفته می شود این انسان های باستانی احتمالا بعد از وقوع سیل، در غارها حبس شده اند. علاوه بر دیدن این غارها، بالا رفتن از دو تپه «کائو کاناب نم» و همچنین سر زدن به دهکده های ماهیگیری اطراف و مرکز فروش صنایع دستی منطقه می توانند جذابیت خاص خودشان را داشته باشند.

پارک ملی «هات نوپارات تارا»

«هات نوپارات تارا» یکی از بزرگ ترین پارک های ملی در تایلند است و بخش بزرگی از سواحل کرابی- از جمله سواحل «آئو نانگ»، «نوپارات تارا» و «رایلی»- را شامل می شود. درواقع قسمت اعظم این پارک را آب تشکیل داده است. در این پارک ملی امکانات اقامتی هم وجود دارد و البته بهترین زمان برای سفر به آن هم بین ماه های نوامبر و آوریل است. سه منطقه بسیار پرطرفدار در این پارک ملی عبارتند از:

 ساحل «هات نوپارات تارا»
این منطقه در ۱۷ کیلومتری شهر کرابی قرار دارد و از یک ساحل ماسه ای ۳ کیلومتری با پوشش ضخیمی از گیاهان کازوارینا تشکیل شده است. هنگامی که آب پایین می رود، طول این ساحل بیشتر هم می شود و با این ترتیب می توان مناطق زیادی از اطراف را به هنگام پیاده روی در ساحل مشاهده کرد.

 ساحل «آئو نانگ»
«آئو نانگ» در شش کیلومتری «هات نوپارات تارا» قرار دارد. این خلیج هم ساحل ماسه ای بسیار طولانی ای دارد و هم مکان های اقامتی و رستوران های زیادی در آن دیده می شود. گردشگران با حرکت از این ساحل و اجاره قایق می توانند به سمت سواحل زیبای غربی هم بروند. جزایر زیادی در غرب این ساحل واقع است که بعضی هایشان هم شکل های خاصی دارند و البته برای غواصی و شیرجه هم عالی هستند.

پارک ملی «کائو پانوم بنچا»
این پارک ملی از جنگل های فشرده، غارها و آبشارهای زیادی تشکیل شده است و تنها پارک ملی در کرابی است که مناطق آبی را شامل نمی شود. یکی از غارهای قدیمی منطقه که فسیل هم در آن یافت می شود، در سه کیلومتری دفتر پارک قرار دارد. در عین حال، مجموعه کوه هایی هم در این پارک واقع شده که جذابیت زیادی به آن داده است. در کنار زیبایی های همیشگی این پارک ملی باید به خنکی خاص آب های آن در فصل های مختلف سال اشاره کرد. با اجاره چادر می توان مدتی در پارک اقامت کرد.

پارک ملی «تان بوکارانی»
این پارک در منطقه «آئو لوک» واقع شده است و نزدیک به ۱۲۱ کیلومتر مربع مساحت دارد. این پارک نزدیک به مرز کرابی و «پانگ نکا» است و در عین حال با دریای آندامان نیز همسایه است. در این پارک، از جنگل های بارانی وسیع، آبشارها، غارها و حتی یک معبد کوچک می توان بازدید کرد. پارک ملی «تان بوکارانی» فضای خنک و جنگل های سایه دار زیادی دارد و ایده آل ترین جا برای شنا و پیک نیک است.

منطقه حفاظت شده «پرا بنگ کرام»

این منطقه جزء معدود مناطق باقی مانده از جنگل های بارانی کم ارتفاع در تایلند است و به همین جهت هم جذابیت زیادی دارد. گفته می شود که در این منطقه ۳۰۰ نوع کمیاب از پرندگان دیده می شود که حتی در جنوب تایلند هم بی نظیرند. از جمله آنها می توان به مرغ ماهیخوارهای خاص، مرغ شاخنوک سیاه، و کبک های کمیاب اشاره کرد. منطقه حفاظت شده «پرا بنگ کرام» در واقع از دو جنگل تشکیل شده است و در بخشی از آن هم سه چشمه آب گرم بسیار معروف واقع شده اند که دمای آنها بین سی تا ۵۰ درجه سانتیگراد است.

جزیره ها

جزیره لنتا و غار زمرد
منطقه لنتا از مناطق معروف کرابی است. لنتا از جزایر زیادی تشکیل شده که بزرگ ترین آنها «لنتا یای» نام دارد و در ۷۰ کیلومتری شهر کرابی واقع شده است. از مهم ترین جزایر این منطقه می توان به «لنتا یای»، «لنتا نوی»، «تالنگ بنگ» و «مو کوها» اشاره کرد.
جزیره «لنتا نوی» در گذشته محل اقامت مردمان منطقه «کو لنتا» بوده است. این جزیره شاید به زیبایی برخی مناطق اطرافش نباشد اما از لحاظ آرامش و استراحت، بهترین گزینه به شمار می آید. طبیعت آن هم چندان خراب نشده است و توریست های کم تری به آنجا می روند و خلوت تر و آرام تر است.
دیگر جزیره مهم و پرطرفدار در این منطقه، جزیره «ماک» است. بیشتر مساحت این جزیره کوهستانی است اما بخش ساحل ماسه ای هم درشرق آن دیده می شود که خانواده های ماهیگیر مسلمان در آن زندگی می کنند. جزیره ماک یک جاذبه توریستی مهم دارد و آن هم غار زمرد است که در ساحل غربی جزیره واقع شده است و باید با قایق به سمت آن رفت. وقتی سطح آب پایین باشد، قایق ها می توانند از ورودی باریک غار عبور کنند و البته برخی از گردشگران هم ترجیح می دهند این راه را با شنا طی کنند. بازتاب نور خورشید روی آب های ورودی غار، زیبایی نفسگیری ایجاد می کند و البته در انتهای غار هم فضای بسیار زیبایی قرار دارد.

جزیره کرادان (مراسم ازدواج زیر آب)
جزیره «کرادان» که محلی ها با نام «کو ها» هم می شناسندش، در جنوب «لنتا» قرار دارد و بخشی از پارک ملی «هاد چائو می» به شمار می رود. کرادان ۴ کیلومتر مربع وسعت دارد و برای رسیدن به آن می توان از جزیره «لنتا» یا از جزایر «نگای» و «ماک» حرکت کرد. جزیره کرادان میزبان مراسم سالانه ازدواج زیر آب است که به هنگام جشن ولنتاین برگزار می شود و در سال های اخیر، گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

جزیره جوجه (کو گی)
این جزیره به خاطر شکل عجیب صخره هایش، جزیره جوجه نام گرفته است؛ زیرا صخره های این جزیره به سر و گردن یک شترمرغ شباهت دارد. یک سوی این جزیره از صخره های شیب دار تشکیل شده و سوی دیگر آن، سواحل بسیار زیبایی دارد. در زمان مد و بالا آمدن آب، غواصی به شدت در این منطقه رواج پیدا می کند و صخره های مرجانی هم بزرگ ترین جذابیت منطقه می شود. یک نکته مهم در باره جزیره جوجه این است که تمام سال می توان از آن بازدید کرد و فصل باران های موسمی مانع از گردش در آن نمی شود.» هتلهای کرابی
» غذاهای کرابی
» فستیوال ها مناسبت ها تعطیلات رسمی کرابی
» دیدنیهای کرابی
كرابي تایلند » تورهای داخلی کرابی


English version of Ati Tour & Travel Agency Website


تلفن مستقیم بخش وب سایت آتی : 38421197-051

   دفتر مرکزی : مشهد ، احمد آباد ، نبش ابوذر غفاری 8 ، پلاک  58    تلفن :  38431919 - 38808     فکس : 38402552

شعبه هتل پارس : مشهد  ، بلوار وکیل آباد ، ابتدای صیاد شیرازی ، هتل پارس  تلفن : 38689246   فکس : 
38689250

پرستو سیر تهران : خیابان شریعتی ، ابتدای سمیه ، پلاک 2  تلفن : 77535544    فکس : 77533154

 

طراحی ، اجرا و پشتیبانی توسط تاپ تراول، تمامی حقوق نشر و تقلید برای TopTravel.ir محفوظ میباشد.