امروز : جمعه 10 اردیبهشت 1395 | 21 رجب 1437 | 2016 Apr 29
شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی آتی
 • آیا کلمه عبور را فراموش کرده اید؟
 • جواب :
  در صورتی که پسورد خود را فراموش کرده اید از قسمت باکس ورود گزینه آیا پسورد خود را فراموش کرده اید را کلیک کنید ، صفحه برای شما باز می شود که باید ایمیلی که با آن ثبت نام کرده اید را وارد کنید و گزینه بازیابی کلمه عبور را بزنید در این صورت یک
  ایمیل برای شما ارسال می شود که اگر روی لینک ایمیل کلیک بکنید یک صفحه ای برای شما باز می شود که شما از آنجا می توانید کلمه عبور جدیدی را وارد کنید.

  در صورت درخواست هرگونه راهنمایی دیگر با قسمت پشتیبانی با شماره 09124848234 تماس حاصل فرمایید.
 • چرا پيامك هاي ارسالي از طرف شركت مسافرتی به گوشي من نميرسند؟
 • جواب : خط شما توسط مخابرات (بنا به درخواست شما) براي دريافت پيامك هاي تبليغاتي فيلتر شده است. با استفاده از كد خاصي كه از طرف مخابرات اعلام شده است، مي توان دريافت پيامك هاي تبليغاتي را مجددا فعال نمود.
 • چرا من در لیست سیاه قرار گرفتم ؟
 • جواب : در درصورتی که 3 بار پسورد خود را اشتباه وارد کنید وارد لیست سیاه می شوید.برای اینکه از لیست سیاه خارج شوید باید ابتدا برای مدیر سایت درخواستی مبنی بر خروج کد کاربری شما از لیست سیاه ارسال نمایید باید توجه داشته باشید که کد کاربری شما می تواند شماره موبایل و یا آدرس ایمیلتان باشد بنابراین در هنگام ارسال درخواست باید شماره موبایل و آدرس ایمیلتان را که در سیستم ثبت کرده اید برای مدیر سایت ارسال نمایید
  درخواست خروج از لیست سیاه
  برای دریافت رمز جدید از طریق ایمیل اینجا کلیک کنید.
 • جهت مديريت اجرايي و پشتيباني صحيح وب سايت چه كنيم؟
 • جواب :

  نكات مهم اجرايي وب سايت


  1. آدرس وب سايت خود را در تمامي مكاتبات، سربرگ ها، پاكت هاي نامه و ... به همراه آدرس ايميل اصلي شركت به شكل زير تايپ نماييد:وب سايت: www.website address
   ايميل: info@website address
  2. تصويري در بالاي هر وب سايت با نام Header وجود دارد كه حاوي آرم، نام و شماره ي تماس و ... شركت مي باشد، در اسرع وقت آن را تهيه و در مناسبت هاي مختلف مي توانيد آن را تغيير دهيد. لطفا اين تصوير را براي ما ارسال نمائيد تا در سايت شما درج گردد.                         آدرس ايميل ما: info@toptravel.ir
  3. اطلاعات عمومي شركت، آدرس، تلفن، شعبات و ... در پايين سايت درج گردد. جهت درج آن در قسمت مديريت سايت در منوي طراحي سايت، مديريت صفحات و متون سايت، ليست صفحات، صفحه اي با برچسب footer را ويرايش نمائيد.


 • چگونه یک کلمه عبور قوی انتخاب کنیم ؟
 • جواب : بر خلاف تصور شما، قویترین کلمه عبور تعداد زیادی کاراکتر مختلف غیر قابل حدس توسط دیگران نیست، بلکه یک جمله متشکل از 2 کلمه یا بیشتر است، مثلا کلمه عبور JUr>7YW از کلمه عبور this is my password ضعیفتر است.
  لطفا با این رویکرد کلمه عبور قوی خود را انتخاب نمایید.
 • دامنه چیست؟
 • جواب : دامنه در حقیقت نام وب سایت شما می باشد که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است. پسوندهای بین الملی رایج عبارتند از .com ، .net و .org که دارای مصارف عمومی می باشند و هر یک به ترتیب معرف سایتهای تجاری (Commercial) ، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند. در ثبت این دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نامها با اولویت درخواست ثبت می شوند و برای مدت یک تا ده سال (قابل تمدید) با توجه به حق الثبت پرداختی معتبر می باشند.
  جهت انتخاب و خرید دامنه به سایت
  www.toptravel.irمراجعه کنید   
 • نکات مهم برای انتخاب و ثبت دامنه چیست؟
 • جواب :
  توجه به نکات زیر به هنگام ثبت دامنه لازم است :

  - عبارت انتخابی تشابه با نام تجاری معروف و معتبر نداشته باشد.
  - کوتاه و متشکل از حداقل تعداد حروف باشد.
  - تلفظ و بخاطر سپردن آن آسان باشد.
  - حتی المقدور با نوع فعالیت سایت ارتباط داشته باشد.
  - از اعداد و خط تیره استفاده نشده یا حداقل استفاده صورت گیرد.
  - مشابه نام سایت دیگری که موجب سردرگمی بازدید کنندگان شود نباشد.
  - برای اطمینان از مالکیت دامنه هنگام ثبت آن بهتر است از قرار گرفتن آدرس پست الکترونیکی خود در قسمت Admin Contact مشخصات دامنه مطمئن شوید.
  - حتی المقدور از طریق مراکزی برای ثبت دامنه خود اقدام نمایید که کلمه عبور و مجوز جابجایی و تغییرات را در اختیار شما قرار می دهند.
  - حتما شرایط و تعهدات ثبت کننده دامنه و نمایندگیهای و همچنین شرایط اختصاصی پسوند مورد تقاضی را مطالعه و از تبعات حقوقی اقدامات خود آگاه شوید.
  - هرگز از آدرس مجهول یا غیر واقعی در مشخصات دامنه خود استفاده ننمایید.
  - قبل از انتخاب دامنه مطمئن شوید که علامت تجاری یا هر گونه علامت ثبت شده دیگر که متعلق به غیر بوده و شما قانونا مجوز رسمی جهت استفاده از آنرا ندارید در آدرس شما بکار نرفته باشد.
  - درصورتی که نام مورد نظر شما قبلا ثبت شده و تاریخ انقضای آن نزدیک است می توانید از خدمات دهنده خود تقاضای خدمات پیش سفارش (Back Order) دامنه را بنمایید.
  - هرگز از DNS شرکتها و خدمات دهنده هایی که مجاز به استفاده از آن نمی باشید در دامنه خود استفاده نکنید و ابن مشخصات را بدون مشورت با شخص فنی تغییر ندهید. زیرا هر تغییری در این مشخصات می تواند منجر به غیر فعال شدن سایت شما گردد.
  - اعتبار دامنه خود را حتی المقدور تا یک ماه قبل از سر رسید انقضا تجدید نمایید.
  - جهت انتقال دامنه ها از یک ثبت کننده به ثبت کننده دیگر یکماه زودتر از تاریخ انقضا اقدام نمایید.
  - به محل و حساسیتهای سیاسی و اقتصادی ثبت کننده خود دقت نمایید، در صورت وجود دعاوی در ارتباط با پسوندهای عمومی و اختصاصی محل دادگاه رسیدگی کننده ، محل ثبت کننده دامنه خواهد بود.
  - در ارتباط با استفاده از دامنه قوانین بین المللی و قوانین محلی را همزمان در نظر داشته باشید.
  - از خدمات مانیتور مشخصات دامنه یا مخفی نمودن مشخصات خود برای جلوگیری از مزاحمتهای تبلیغاتی و سرقت دامنه خود استفاده نمایید.

 • وب سایت چیست ؟
 • جواب :

  وب سایت برای نمایش سایت اینترنتی به کار میرود .

 • هاست يا هاستینگ چيست ؟
 • جواب :
  هاست بدين معني است که شما بتوانيد صفحات طراحي شده وب سايت خود را در فضايي روي اينترنت قرار دهيد، بدين معني که، به فضاي اختصاص داده شده به شما دسترسي کامل داريد، مي توانيد فايلهاي خود را upload (بالاگذاري) کنيد، آمار مربوط به سايت خود را داشته باشيد، و هر بخش کوچک روي سايت و ايميل هاي تحت دومين خود را مديريت کنيد.
 • آیا بلیط شامل اخذ مالیات بر ارزش افزوده است؟
 • جواب : بله و طبق قانون بشرح زیر می باشد که مبلغ پرداختی شما بهمراه این 5% محاسبه گردیده و شما پرداخت می نمایید


  ماده 47 قانون مالیات بر ارزش افزوده

  الف _ اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر در داخل کشور با وسایل نقلیه زمینی ، دریایی و هوایی مینمایند ، مکلفند پنج درصد( 5%)  بهاء بلیط موضوع بند الف ماده 43 این قانون را با درج در بلیط و یا قرارداد حسب مورد ، به عنوان عوارض از مسافران اخذ و عوارض مذکور مربوط به هر ماه را حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری محل فروش بلیط واریز نمایند.


 • برای کنسل کردن سفارش چه باید کرد؟
 • جواب : ابتدا در منوی کاربران با کد کاربری و رمز عبور وارد سیستم شده و در قسمت سفارشهای کاربر، جزئیات شماره سفارش  مورد نظر را باز کرده و سپس در کادری که در پایین درخواست مورد نظر قرار گرفته است، با تایپ "این سفارش کنسل شود" و سپس کلیک بروی "ثبت پاسخ" می توانید سفارش خود را کنسل کنید.
 • بليط الكترونيكی يا E-Ticket چیست؟
 • جواب :
   

  قوانین بلیط الکترونیکی :
  1. صدور بلیت های اينترنتی در صورتی که قابل تاييد قطعی پرداخت از جانب بانک مسافر باشد ظرف مدت زمان ده دقیقه امکان‌پذیر می باشد و در غیر این صورت نوبت جا ابطال می‌شود و همچنین بلیت اينترنتی صادر نخواهد شد.
  2. مسافرین گرامی لطفا اطلاعات مسیر پرواز را چاپ کنند و در زمان سفر در فرودگاه به باجه پذیرش ارائه دهند.
  3. مسافرین عزیز وظیفه دارند که از کدهای اعلام شده از جانب سيستم محافظت نمایند.
  4. تا 24 ساعت قبل از اینکه پرواز صورت گیرد ، هرگونه ابطال جا و استرداد بلیت اينترنتی از طریق اینترنت امکان پذیر می باشد و در صورت استرداد بلیط اینترنتی مبلغ پنج هزار تومان از بهای هر بلیت کم می شود و مابقی به حساب الکترونیکی مسافر واریز می شود.
  5. از 24 تا 3 ساعت قبل از پرواز، هرگونه ابطال بلیط و استرداد بلیت اينترنتی از طریق اینترنت نیز ممکن است و اما 30 درصد از کل بهای بلیت کسر می گردد.
  6. از 3 ساعت قبل از پرواز و بعد از آن استرداد بلیت امکان پذیر نیست و هیچ گونه مبلغی به مسافر برگردانده نمی شود.
  7. بليت های اينترنتی صرفاً از وب سایت فروش بلیط های اینترنتی قابل استرداد است و از هر راه دیگر اقدام به استرداد نشود زیرا مبلغ برگشت داده نمی شود و مسئولیت آن به عهده‌ی خود مسافر است.
  8. اطلاع رسانی در رابطه با خرید بلیط و استرداد آن ، از طریق پیام کوتاه و ایمیل صورت می گیرد ، بنابراین مسئولیتِ درستی شماره تلفن و نیز ایمیل به عهده‌ی خود فرد خریدار می باشد.
  9. تمامی مراحل و عملیات خريد بليت در سایت های تهیه بلیط شامل قوانين جاریِ تجارت الکترونيک است و هرگونه تخلفی تحت پيگرد قانونی قرار می گیرد.
  10. خريدار گرامی در تمامی مراحل خريد بلیط و يا استرداد آن معترف به آگاهی کامل از قوانين بليت های جاری می باشد و نیز نوع خريد و سوار شدن به هواپيما هم بر اساس مکانيزم بلیت‌های الکترونیکی است.
  11. اگر در طول شش ماه خرید انجام نشود ، سیستم اتوماتیک کد کاربری را حذف می کند . و در صورتی که نیاز به خرید باشد باید مجدد به دریافت کد کاربری از طریق سایت ها اقدام لازم به عمل آید.
  12. کاربران محترم ، استرداد بلیت در وب سایت فروش اینترنتی هواپیمایی در مورد بلیت هایی که توسط کارت های هدیه ، غیر قابل شارژ ، بی نام و بدون شماره حساب خریداری شده است به هیچ عنوان امکان پذیر نیست . بنابراین این شركت در مقابل استرداد بلیت های خریداری شده توسط کارت های هدیه ، غیر قابل شارژ ، بی نام و بدون شماره حساب مسئولیتی نخواهد داشت.
  13. بلیت‌هایی که از راه اینترنتی خریداری می شود، توسط این سیستم غیر قابل انتقال به غیر می باشد ومسافران گرامی حتما باید در فرودگاه کارت شناسائی خود را به همراه داشته باشند. هرگونه تغییری در تاریخ یا مسیر پرواز ابتدا بایدابطال گردد و سپس استرداد از طریق سیستم مطابق با شرایط اعلام شده انجام گیرد و در صورت تائید تاریخ و مسیر پروازی جدید از طریق سیستم اقدام مجدد کنند.
  14. مسافرین گرامی موظف هستند که یک ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه باشند..
  15. در صورتی که سفر انجام نپذیرد و در موعد مقرر استرداد بلیت امکان پذیر نبوده و طبق قوانین هیچ مبلغی بازگرداننده نمی شود. تمامی پروازهای داخلی از ترمینال 2 در فرودگاه مهرآباد انجام می گردد.
  16. تمامی پروازهای داخلی از ترمینال 2 در فرودگاه مهرآباد انجام می گردد.
  17. خانم های باردار باید مجوز پزشک به همراه خود داشته باشند و همچنین افرادی که بيماری های قلبی ـ عروقی ، بيماری های تنفسی ، صرع ، ديابت مليتوس كنترل نشده ، افراد دیالیزی يا هرگونه بيماری كه سبب مانع سفر هوايی باشد نیز باید در هنگام سوار شدن به هواپیما مجوز پزشک.داشته باشند و نیز باید دارو های مورد نياز خود را در تمامی طول سفر به همراه داشته باشند .
  18. مسافران عزیز ، در صورتی که شماره موبایل و یا آدرس ایمیل شما تغییر کرد برای اصلاح آن در سیستم فروش اینترنتی حتما با بخش helpdesk تماس بگیرید.
  19. لطفا اشيا گرانبها و قیمتی خود را نظیر وجوه نقد ، زيورآلات و جواهرات ، موبايل ،لپ تاپ و نیز مدارک مهم خود از جمله شناسنامه ، پاسپورت ، کارت مليو دیگر مدارک را به همراه داشته باشيد . بر اساس مقررات و قوانین هواپيمائی جمهوری اسلامی ايران در خصوص مفقود شدن مدارک و اشیا گرانبها هیچ گونه مسئوليتی ندارد.

    سوالات متداول خرید اینترنتی :
  • مسافری سرویس خرید اینترنتی بلیت را نمی شناسد ، این مراحل خرید بلیت اینترنتی به چه صورت است؟
  • برای اینکه مسافر خرید بلیت اینترنتی موفقی را داشته باشد ، به چه چیزهایی نیازمند است؟
  • مسافری که در خارج از کشور زندگی می کند ، آیا امکان این را دارد که بلیت را از سایت مثلا ماهان را خریداری کند؟
  • آیا این امکان وجود دارد که بعد از خرید بلیت تغییر نام صورت گیرد؟
  • آیا امکان خریدن بلیت تخفیف دار بر روی سایت وجود دارد؟
  • آیا این امکان وجود دارد که نرخ بلیت در سایت های هواپیمایی کمتر از دفاتر فروش آن هواپیما باشد؟
  • آیا این امکان در سایت وجود دارد که بتوان به طور انلاین مشخصات بلیت خریداری شده را مشاهده کرد و چاپ کرد و یا تغییر داد؟
  • شرایط تغییر در تاریخ و نیز کنسلی بلیت خارجی چگونه است؟
  • مسافری که بلیت اینترنتی خریداری کرده چگونه می تواند بلیط را کنسل کند؟
  • در صورتی که مسافری بلیط خود را کنسل کند ، مبلغ را چگونه باید پس بگیرد؟
  • من مسافری هستم که بلیتم را بصورت اینترنتی کنسل نموده ام اما هنوز مبلغی به حساب من بازنگشته است، لطفا مرا راهنمایی کنید؟
  • مسافری از بلیت خارجی خود استفاده نکرده است چگونه می تواند مبلغ را پس بگیرد؟
  • مسافری برای سه نفر دیگر بلیت خریداری کرده است که فقط یک شماره رزرو دارد چگونه می توان فقط برای یکی از مسافرین بلیط را کنسل یا تغییر داد؟
  • اگر بلیتی به صورت اینترنتی خریداری گردد، می توان مستقیما به فرودگاه مراجعه کرد ، یا حتما باید به دفاتر فروش یا فرودگاه مراجعه کرد؟
  • پرواز داخلی و خارجی هواپیمایی از کدام فرودگاه و ترمینال انجام می گیرد؟
  • نرخ کودک و نرخ نوزاد چگونه محاسبه می گردد؟
  • در هنگام خرید اینترنتی بلیط پول از حساب کسر شده است ، ولی در پایان مسافر با پیغام خطا روبرو شده است نه نمایش بلیط ، این مورد چگونه باید پیگیری شود؟
  • بعد از ثبت نام در خرید اینترنتی بلیط ، مسافر در بدو ورود، با پیغام خطایی مواجه می شود ، این مسافر چگونه می تواند وارد پروفایل خود شود؟
  • آیا این امکان وجود دارد که مسیر بعد از خرید بلیت تغییر کند؟
  • مسافری قصد دارد که به قسمت تغییر تاریخ بلیط و یا کنسلی بلیط وارد شود اما سیستم پیغام ترکیب نامعتبر می دهد این مسافر چه کاری باید انجام دهد؟
  • چگونه می توان که از سایت بلیت با مسیر رفت و برگشت متفاوت را تهیه کرد؟
  • آیا امکان خرید بلیت با کارتهای بانکی غیر ایرانی مانند ویزا کارت یا ...برای مسافر وجود دارد؟
 • تلرانس چیست؟
 • جواب : به معنی مشخص کردن یک بازه زمانی برای انتخاب بلیط هواپیما یا قطار می باشد، بدين صورت كه اگر فرضا تاريخ بليط رفت 16 فروردين 90 و برگشت 1 هفته بعد است، با انتخاب تلورانس 2 روز، مسئول پيگيري را مطلع ساخته ايد كه در صورت موجود نبودن بليط در روز 16ام، 2 روز قبل و بعد را نيز بررسي كند.
 • در صورت سفارش بلیت هواپیما اسامی مسافران چگونه وارد شود؟
 • جواب : پس از انتخاب مسیر مورد نظر و کلیک برروی ثبت درخواست بلیت،در قسمت توضیحات(پرواز) می توان اسامی مسافران را(طبق شناسنامه افراد) تایپ کرد و در پایان،منوی ثبت درخواست را کلیک کرد.
 • ذر صورتیکه سفارش بلیط به صدور آن منجر شد برای کنسل کردن بلیط چه باید کرد؟
 • جواب : چنانچه کاربر قصد کنسل کردن بلیط صادر شده را داشته باشد،باید در ساعات اداری با بخش مربوط تماس حاصل نماید.
 • رزرو اينترنتي بليط هواپيما چگونه است؟
 • جواب :

  راهنمای رزرو و خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی آسمان

  راهنمای رزرو و خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی ایران ایر

  راهنمای رزرو و خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی آتا  لوگو هواپیما

                                      

  پرسش های متداول در زمینه رزرو بلیط هواپیما:

  اطلاعات اولیه در هنگام پرواز

  اطلاعات در مورد جامه دان و بارهای مسافر

  اطلاعات کلاس های پروازی

  قوانین حمل موجود زنده در هواپیما

  راهنمای پزشکی حمل و نقل هوایی بیماران

  قوانین هوایی در رابطه با مسافر توانخواه

  قوانین کودک بدون همراه در پرواز

  نگهداری از نوزاد در پروازهای هوایی

  بارداری و موارد ممنوعیت پرواز

  حمل کالاهای خطرناک در پرواز

  داروهای ممنوعه در کشور دبی

  شرایط اخذ ارز مسافرتی

  مجوز خروج از کشور

  مقررات مسافرت اطفال

  پرسش و پاسخ متداول

 • روش پرداخت چگونه هست؟
 • جواب :

  راهنماي استفاده از خدمات پرداخت آنلاين وب سايت آژانس مسافرتي


  اين شركت خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي، در راستاي ارائه خدمات گردشگري به همشهريان خود در سطح شهر و نيز هم وطنان عزيز در كل كشور، برنامه جامعي در سيستم آنلاين تدارك ديده است كه هدف اصلي آن ايجاد راحتي و آسايش مسافر، صرفه جويي در وقت و تسريع جوابگويي و به انجام رسانيدن درخواست مسافر به بهترين نحو و نهايتا جلب رضايت او بر پايه قوانين مشتري مداري مي باشد.  روش اول پرداخت:

  يكي از امكاناتي كه اين شركت در اختيار تمامي هموطنان خود قرار داده است، پرداخت آنلاين در درگاه اينترنتي و از طريق كليه كارتهاي عضو شتاب است.

  در واقع اين نوع پرداخت، براي مسافر شرايطي فراهم كرده تا در زماني كوتاه تر از مراجعه حضوري، واريز مبلغ مورد نظر مقدور باشد. اين نوع پرداخت كه فرم آن در آدرس لينك /pay/ قابل مشاهده مي باشد، به منظور واريز مبالغي جهت بيعانه، خريد تور، تسويه حساب بليط هواپيما، بليط قطار و ... در اختيار كاربران اينترنتي قرار گرفته است.

  اين راهنما براي سرعت در پروسه پرداخت آنلاين، شما را در مسير صحيح قرار مي دهد. معمولا اين انتخاب براي تمامي افراد امكانپذير است، به طوريكه پس از ثبت درخواست تور يا جستجوي بليط هواپيما يا قطار، رزرو هتل و در كل، استفاده از خدمات ررزرو آنلاين موجود در سايت و همچنين پس از خريد هاي حضوري، مسافر به راحتي قادر به انتقال وجه از عابر بانك خود كه مي تواند عضو هر بانكي ( ملي، ملت، صادرات و ... ) باشد است.

  شرايط لازم:
  جهت اين نوع پرداخت داشتن كارت ATM (عابر بانك) عضو سيستم شتاب مي باشد كه روي اين كارت بايد 16 رقم، تاريخ انقضا، كد 3 يا 4 رقمي رو يا پشت كارت حك شده باشد. مورد ديگر رمز دوم يا همان رمز اينترنتي است كه به راحتي از طريق دستگاه خودپرداز بانك مربوطه اخذ مي شود. بدين ترتيب كه پس از ورود كارت به دستگاه خودپرداز بانك مرتبط، گزينه عمليات رمز را انتخاب كرده و كد 5 الي 12 رقمي را تعيين و تاييد كنيد. رمز دوم بلافاصله فعال شده و شما قادريد پرداخت را به طريق ذيل انجام دهيد.

  1. ورود به وب سايت آژانس
  2. در صورتيكه قبلا ثبت نام كرده ايد، وارد سايت شده و نام كاربري كه شماره موبايل يا ايميل شما مي باشد و پس از آن كلمه عبور (كلمه عبوري كه در زمان ثبت نام انتخاب كرده بوديد، در غير اينصورت پيش فرض 123) را وارد كنيد.
  3. سپس بانك خود را از ليست موجود انتخاب نموده و منظور پرداخت و مبلغ را نيز طبق سفارش خود وارد نموده. توجه داشته باشيد گزينه ي (پرداخت از طريق بانك (نمونه) انجام مي گردد.) قابل تغيير به ساير بانك هايي كه در اينجا مي بينيد مي باشد. در صورتيكه درگاه هاي موجود تطابقي با كارت شما نداشت، باز هم قادريد پرداخت خود را از عابر بانك مختص بانك خود، ولي از طريق درگاه موجود انجام دهيد.
  4. پس از تكميل مراحل فوق، بر روي پرداخت آنلاين كليك نموده و منتظر بمانيد تا وارد سايت بانك اقتصاد نوين و يا ملي و يا درگاه هاي ديگري كه انتخاب نموده ايد شويد. در اين مرحله بايستي تمامي اطلاعات كارت خود را وارد نموده كه به ترتيب شامل: 16 رقم روي كارت، رمز اينترنتي (رمز دوم) كه معمولا بين 5 تا 12 رقم مي باشد و شما از عابر بانك آن را فعال نموده ايد، کد سه یا چهار رقمی رو یا پشت کارت، تاريخ انقضای کارت و در آخر ورود كد نمايش داده شده كه معمولا بايد عينا وارد شوند و حساس به حروف كوچك و بزرگ مي باشند.
  5. گزينه ي تائيد را انتخاب نماييد و منتظر بمانيد تا وارد صفحه ي جديدي شويد.
  6. در صورتيكه اطلاعات كارت خود را بصورت صحيح وارد كرده باشيد، جدولي را مشاهده مي نماييد كه نتيجه را بدون خطا و شماره ي خريدي به شما ارائه مي دهد. توجه داشته باشيد كه هنوز مبلغي از كارت شما كسر نشده و خريدي صورت نپذيرفته است تا زمانيكه شما بر روي گزينه ي تكميل فرآيند خريد و يا تاييد كليك نماييد.
  7. پس از انتخاب تكميل فرآيند خريد مجددا وارد سايت آژانس شده و شماره ي خريد شما ثبت مي گردد كه مي توانيد در قسمت پرداخت هاي كاربر سوابق پرداختي خود را ملاحظه نماييد.
  انجام عمليات پرداخت آنلاين  روش دوم پرداخت:


  شرايط لازم:
  قابل توجه مسافرين عزيز اين شركت، جهت رفاه بيشتر حال كاربراني كه مايلند واريزي خود را از طريق خدمات كارت به كارت انجام دهند، مي توانند وجه مورد نظر را به كارت بانك ----- به شماره

  ---- ---- ---- ----

  بنام --- واريز نمايند.

  لطفا پس از پرداخت كارت به كارت، به آدرس /pay/ مراجعه نموده و بر روي پرداخت واريزي كليك نماييد. سپس چهار رقم آخر شماره ي كارت، كد رهگيري (كد پيگيري) و مبلغي را كه پرداخت نموده ايد وارد و ثبت پرداخت واريزي را انتخاب نماييد. بدين صورت پرداخت شما به اطلاع مسئولين خواهد رسيد و در سمت مديريت ثبت خواهد شد.


  ثبت پرداخت كارت به كارت

 • قوانین استرداد بليت هاي داخلي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران چیست؟
 • جواب :

  تمامی قوانین استرداد بلیط هواپیما در این سایت تابع قوانین و دستورالعملهای سازمان هواپیمایی کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد


  مسافرين در صورت تصميم به استرداد :

    مشمول جريمه خواهد بود و اين بستگي به زمان مانده به پرواز دارد به طوري كه :
  - اگر مسافر تا ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز اقدام نمايد ، 5 درصد بهاي مسير ابطالي كسر و بقيه بهاي بليت به مسافر مسترد مي شود.
  - از 12ظهر 3 روز مانده به پرواز تا ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز،  10درصد بهاي مسير ابطالي كسر و بقيه بهاي بليت به مسافر مسترد مي شود.
  - از 12ظهر روز قبل از پرواز تا 30دقيقه قبل از پرواز ، 30درصد بهاي مسير ابطالي كسر و بقيه بهاي بليت به مسافر مسترد مي شود.
  - از 30 دقيقه مانده به پرواز مسافر No-Show محسوب و 50 درصد از بهاي مسير ابطالي كسر مي گردد. No-Show به معناي ابطال جا در محدوده 30 دقيقه مانده به پرواز و يا عدم انجام پرواز توسط مسافر مي باشد.

 • معنای حق تقدم چیست؟
 • جواب : در صورتیکه تاریخ درخواست خدمات شما کمتر از 72 ساعت باشد گزینه فوری و در زمانهای بیشتر از گزینه معمولی و غیر ضروری استفاده نمائید.
 • حمل اتومبيل با قطار چگونه است ؟
 • جواب :


  شركت خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي

  حمل خودرو با قطار


       شركت قطارهاي مسافري رجاء در راستاي ايجاد جذابيت بيشتر در حمل و نقل ريلي مسافري اقدام به خريد و افزودن واگن‌هاي خودروبر دوطبقه با قابليت اتصال به قطارهاي مسافري كرده تا امكان انتقال و استفاده خودرو براي مسافراني كه به خود‌رو خود در مقصد نياز دارند، فراهم شود. اين واگنها در كليه محورهاي راه آهن ( به غير از محور شمال ) قابل سير و بهره برداري است و با ظرفيت 10 الي 12 خودرو ( با توجه به ابعاد خودرو ) در حال حاضر در مسير تهران به مشهد، بندرعباس، كرمان، اهواز، تبريز همچنين اصفهان به بندرعباس و مشهد- بندرعباس و بالعكس راه‌اندازي شده است. مسافران محترم مي توانند بليت اين واگن‌ها را با روشي مشابه پيش فروش بليت قطارهاي مسافري از طريق شبكه رايانه‌اي فروش بليت تهيه نمايند.  بهاي بليت حمل خودرو با واگن ويژه يكسره از تهران به مشهد، كرمان، اهواز، انديمشك، تبريز و همچنين اصفهان به بندرعباس يا بالعكس 450هزار ريال و ازتهران به بندرعباس يا بالعكس 800 هزار ريال و مشهد به بندرعباس نيز  800 هزار ريال مي‌باشد. فراموش نكنيد خودرو بايد حداقل سه ساعت قبل از حركت قطار براي حمل به انبار توشه‌ي ايستگاه مبدأ تحويل شود. (بهاي بليت برگشت معادل بهاي بليت رفت مي‌باشد)

  استرداد بليت حمل خودرو


  1. استرداد 90 درصد بهاي بليت تا ساعت 12روز قبل از حركت
  2. استرداد 70 درصد بهاي بليت از ساعت 12روزقبل از حركت تا 3 ساعت مانده به حركت
   3.استرداد 50 درصد بهاي بليت از 3ساعت مانده به حركت تا زمان حركت بليت پس از بارگيري خودرو و يا حركت قطار استرداد نمي‌شود. توجه: خودرو بايد 3 ساعت قبل از حركت قطار تحويل داده شود.
   "درصورت مفقود شدن بليت حمل خودرو طبق مقررات بليت المثنی صادر می‌شود."

   

  يادآوري‌هاي مهم حمل خودرو


  1- پذيرش خودرو براي اعزام از مبدأ حركت از 8 صبح تا حداكثر 3 ساعت مانده به حركت قطار مي باشد.
  2- هنگام تهيه‌ي بليت براي مسيرهاي بلند(مانند مشهد- اهواز) پيش بيني زماني لازم براي تأخيرهاي احتمالي، تخليه‌ي واگن و بارگيري مجدد آن در ايستگاه واسط (تهران) و رعايت بند 1 صورت گيرد.
  3- خودرو هنگام تحويل به انبار  بايد داراي موجودي بنزين مطابق با حداكثر يك چهارم ظرفيت باك خودرو باشد.
  4- براي رعايت ايمني خودروها، سر باتري در مبدأ جدا و در مقصد مجدداً نصب مي‌شود.
  5- امكان حمل خودرو با ارتفاع بيش از 158 سانتي متر وجود ندارد. ضمناً اين محدوديت شامل خودروهايي مانند پاترول، پاجيرو، جيپ و  همچنين خودروهايي با اكسل پهن نيز، مانندبيوك و شورلت هاي آمريكايي  و... مي‌باشد.
   6- وجود هر گونه وسائل و بار اضافي در داخل خودرو به مثابه بار توشه تلقي و برابر مقررات اقدام خواهد شد. 
  7- براي رفع مشكلات در مقصد، قبل از بارگيري كليه‌ي نواقص يا آسيب ديدگي قبلي خودرو و كسري لوازم به مسؤولان اعزام اظهار شود.
  8- به محض اطلاع از ورود خودرو به مقصد نسبت به ترخيص و تحويل خودرو با در دست داشتن مدارك مثبته (كارت ماشين ، كارت شناسايي معتبر) اقدام در غير اين صورت بعد از 24 ساعت اوليه تا 6 روز ،روزانه 15000ريال و از روز هفتم به بعد روزانه 30000ريال بابت حق توقف و هزينه انبارداري محاسبه و دريافت خواهد شد.
  9- براي تحويل خودرو كارت شناسايي يا شناسنامه خودرو معتبر و منطبق با مندرجات در بليت ضرورت دارد وخودرو به كسي تحويل خواهد شد كه بليت حمل خودرو به نام او صادر شده است. و از تحويل خودرو به افراد غير و بدون مدارك مثبته خودداري خواهد شد .
  10- در صورت تأخير در تحويل خودرو در مقصد تا 24 ساعت تاخير در تحويل خودرو 50درصد كرايه برگشت داده مي‌شود و در صورت عدم تحويل خودرو در مقصد 100درصد كرايه برگشت داده مي‌شود.
  11- براي دريافت خسارت تاخير متقاضيان محترم مي‌توانند با به همراه داشتن اصل لاشه بليت و كارت شناسايي معتبر با مراجعه به آژانس‌هاي سراسر كشور نسبت به دريافت خسارت اقدام كنند.
  12- درصورت مفقود شدن بليت حمل خودرو طبق مقررات بليت المثنی صادر می‌شود.
  13- اطلاعات مورد نياز حمل خودرو با قطار اعم از: تاريخ و ساعت حركت ، شماره قطار ، زمان و شرايط تحويل خودرو و... جهت اطلاع آنها برروي برگه بليت حمل خودرو درج مي‌شود.

 • بهترین زمان برای مسافرت به هر کشوری چه فصلی است؟
 • جواب :
  بهترین زمان برای مسافرت به ترکیه

  آنتالیا
  آنتالیا دارای آب و هوای خاص مدیترانه ای است با تابستانهای آفتابی و زمستانهای معتدل. از اواسط آوریل تا نوامبر (فروردین تا آبان) برای شنا مناسب است. متوسط دمای هوا در تابستان 28 درجه سانتی گراد و دمای آب 27 درجه سانتی گراد است. در حدود 300 روز در آنتالیا برای شنا مناسب است. اگر باران را دوست دارید و از راه رفتن در زیر باران لذت می برید می توانید در ماه آوریل به آنتالیا سفر کنید و از رنگین کمانهایی که در بعد از ظهر روزهای بارانی ایجاد میشود لذت ببرید.

  استانبول
  بهترین زمان سفر به استانبول در بهار (از آوریل تا می) و در پاییز (از سپتامبر تا اکتبر) است در این ماهها درجه حرارت هوا بین ۱۶ تا ۲۵ درجه سانتی*گراد است و رطوبت نیز مطلوب است، در جولای و آگوست هوا گرم و شرجی است . در زمستان بارندگی در استانبول زیاد است. اگر به بادهای زمستانی و برف علاقه دارید در زمستان به استانبول سفر کنید.


  مارماریس
  مارماریس که تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ای می باشد دارای تابستانهای گرم و خشک و زمستانهایی معتدل و بارانی است . در زمستان امکان شنا کردن وجود دارد.
  بهترین زمان سفر در بهار و پاییز است. در تابستان مخصوصاً ماههای جولای و آگوست هوا بسیار گرم است تا حدی که درجه حرارت هوا به 42 درجه سانتی گراد هم میرسد.

  کوش آداسی
  یکی از خصوصیات کوش آداسی این است که هوای آن کاملاً مدیترانه ای است با تابستانهای گرم و زمستانهای نسبتاً سرد. حدود 300 روز در سال مردم به این شهر سفر میکنند و سواحل آن لذت میبرند.
  اما بهترین فصل سفر به کوش آداسی از 15 خرداد الی 15 شهریور میباشد. البته گرانترین فصل سفر از 15 تیر تا 15 شهریور میباشد اما چنانچه بتوانید اواخر اردیبهشت ماه تا اوسط خرداد ماه به کوش آداسی سفر کنید از لحاظ قیمتی بسیار به نفع شما خواهد شد . همچنین در این زمان آب و هوای بسیار معتدل و مطلوبی در انتظار شما خواهد بود.

  بدروم
  امروزه بودروم ، همه عناصر و عوامل لازم و قابل انتظار برای یک منطقه توریستی را در خود جمع کرده یکی از مراکز مهم گردشگری است که در تابستان و زمستان قابل زندگی است. از صاحبان کشتی های تفریحی ثروتمند تا گردشگرانی که با بودجه محدود خود از چهار گوشه جهان به اینجا سرازیر می شوند و تعطیلات طولانی تابستانی خود را میگذرانند ، همه وهمه و با هر بودجه ای انتظارات خود را بر آورده شده می بینند. بدروم تابستانهایی نسبتاً گرم و زمستانهایی بارانی دارد.
  بهترین زمان سفر ژوئن تا آگوست است. در این زمان درجه حرارت به 35 درجه سانتی گراد هم می رسد.


  بهترین زمان برای سفر به مالزی

  کوالالامپور
  آب و هوای کوالالامپور تحت تاثیر یک سری عوامل محیطی، همواره یکنواخت باقی می ماند. کوه های Titiwangsa واقع در شرق و جزیره ی سوماترا هر دو از شهر کوالالامپور حفاظت می کنند و برای همین است که دمای هوای کوالالامپور در هر ماه فقط چند درجه تغییر می کند. در طول سال هوای کوالالامپور همواره گرم است. روزها دمای هوا به 30°C رسیده و شب ها غالبا بالاتر از 20°C بوده و به ندرت سردتر از آن می شود. بارش باران تنها پدیده ی معمول و قابل انتظار در این ناحیه از مالزی می باشد.

  آب و هوای کوالالامپور: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم ؟

  در فصل باران های موسمی، که بین ماه های سپتامبر و آوریل است، آب و هوای بارانی در کوالالامپور بسیار عادی است اما با این حال هوا همچنان گرم باقی می ماند. ماه های اکتبر و نوامبر بارانی ترین ماه های سال هستند زیرا میزان بارش های آنها در حدود 270 میلیمتر است در حالیکه در ژانویه و جون که خشک ترین ماه ها هستند، میزان بارش 180 و 127 میلیمتر می باشد.

  در طی باران ها شدید، جاری شدن سیل یکی از معضلات شهر کوالالامپور است مخصوصا در نواحی مرکز شهر و مناطقی که پایین تر از سطح آب دریا قرار دارند. هرچند در بارانی ترین ماه ها نیز هوا گاهی صاف شده و نور آفتاب مشاهده می شود.

  پنانگ
  آب و هوای استوایی پنانگ در تمام طول سال گرم است و دمای آن در حدود 31 تا 32 درجه می باشد. هرچند گاهی باران های سیل آسایی در طول سال می بارد، اما معمولا ماه های آوریل، می، آگست، سپتامبر و اکتبر پرباران ترین ماه ها هستند.

  موسم های بارندگی جنوب غربی معمولا در آوریل و سپتامبر وارد پنانگ می شوند و همراه خود هوای بسیار طوفانی و بارانی را به منطقه می آورند. هرچند، سیل آساترین بارندگی های پنانگ بسیار کوتاه هستند و دوباره آفتاب جای آنرا می گیرد و هوا همچنان گرم باقی می ماند. در پنانگ میزان رطوبت همواره بالاست، بنابراین بهتر است هتلی مجهز به کولر انتخاب کنید.
  آب و هوای پنانگ: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم ؟

  هوای دلپذیر پنانگ شدیدا تحت تاثیر دریای اطراف و نزدیکی این جزیره به جزیره ی اندونزیایی سوماترا می باشد. در طول گرم ترین زمان ها هوای پنانگ به 35 و بیشتر از آن می رسد و بهترین مکان برای فرار ازسرمای طاقت فرسای زمستانها می باشد. در ایام کریسمس و فصول شلوغی (high season) پنانگ همیشه مملو است از گردشگرانی که در جستجوی هوای داغ و سواحل آفتابی مالزی می باشند.


  اگر هنوز به دنبال یافتن زمان مناسب برای بازدید از پنانگ هستید، زمان جشنواره بهترین فرصت است. شما می توانید بازدید خود را به پنانگ در جشنواره های زیر برنامه ریزی کنید :

  سال نوی چینی : جشنی که معمولا در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه برگزار می شود و نشانه آغاز سال قمری چینی است .
  Thaipusam ( ادای احترام به لردSubramaniam ) : این جشنواره هندوها توسط افراد خاص به منظور تحقق نذر خود برگزار می شود.
  تولد الهه رحمت : این مراسم در طول تاریخ در ماه ژوئن جشن گرفته می شود. در طول جشنواره ، همگی باید برای عبادت به معبد الهه رحمت رفته و به آن ادای احترام کنند.
  روز Wesak : روز تولد بودا است. در این روز معابد بودایی پر از جمعیت در حال عبادت است.
  ولادت دی یانگ : این جشن در تاریخ شنبه اول ژوئن برگزار می شود، مراسم جشن با راهپیمایی ها توسط مردم در سراسر مالزی برگزار می شود .
  جشن Anne مقدس : این جشن را در کلیسای Saint برگزار می کنند. در تاریخ 26 الی 28 جولای ، در صفوف منظم در داخل محوطه کلیسا به همراه شمع های روشن این جشن بپا می شود


  بهترین زمان برای سفر به چین


  پکن
  پکن شهر فوق العاده ای برای سیاحت و سفر می باشد ولی بهتر است قبل از برنامه ریزی سفر خود، از آب و هوای شهر نیز اطلاع داشته باشید. در طول زمستان آب و هوای پکن همواره سرد است و ماه های ژانویه و فوریه معمولا خشک ترین و سردترین ماه ها هستند و هوای سرد شبانه نیز بسیار معمول و عادی می باشد. برعکس، تابستان های پکن گرم و مرطوب است و آفتاب بسیاری دارد که دمای هوا را بالاتر از 30 درجه نگه می دارد. این دمای زیاد گاهی گرم و گرفته می شود و میزان آلودگی هوا را نیز بالا می برد.

  آب و هوای پکن: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم

  ماه های جولای و آگست گرم ترین ماه های پکن هستند و بیشترین نور آفتاب و طولانی ترین ساعات روز را تجربه می کنند و باعث تعجب است که بدانید بدلیل هوای موسمی آسیای شرقی، باران های سیل آسایی هم در همین ماه ها می بارد. میانگین بارش باران در جولای حدود 200 میلیمتر و در آگست 180 میلیمتر است و در ماه سپتامبر تقریبا صفر است؛ پس سپتامبر برای سفر مناسب تر است.

  هوای زمستانی پکن شاید کمی سرد باشد اما بدلیل تاثیر بلقوه ی گردبادهای هوایی سیبری، هوایی بسیار خشک و بدون باران دارد. دمای روزهای ژانویه منجمد کننده است و شبها تا 10 درجه زیر صفر هم پایین می آید. اکثرا این زمان برای سفر به پکن مناسب تر است زیرا همه چیز ارزان می باشد و هتل ها برای جذب مسافر تخفیفات ویژه ای می دهند. تابستان نیز بهترین فصل برای سفر به پکن است زیرا هوای دلپذیری دارد. بهار هم فصل خوبی است چراکه در ماه های آوریل و می دمای هوا حدود 20 درجه است. در کل فصول به این ترتیب دسته بندی می شوند:

  بهار: مناسب، گاهی گرم می شود
  تابستان: گرم به همراه باران های موسمی
  پاییز: صاف، آفتابی و گرم
  زمستان: سرد همراه با باد و طوفان های فصلی و بارش برف

  بهترین زمان برای سفر به سنگاپور

  هر زمان که مایل هستید به این شهر سفر کنید. اوضاع هوا چندان در سفر شما موثر نیست، چراکه سنگاپور اغلب سال بارانی است. در عوض سعی کنید سفر شما با یکی از فستیوال*ها، جشن*ها و رویداد*ها همزمان باشد؛ تای*پوسام یک جشن دیدنی هندی است، که حوالی بهمن ماه به راه می*افتد. اگر خرید و خوردن و آشامیدن هدف* های اصلی سفر شما هستند، فروردین فصل فستیوال غذای سنگاپور و تیر ماه حراج بزرگ سنگاپور است. فستیوال چینی ارواح گرسنه معمولاً در ماه سپتامبر برگزار می*شود و یک میهمانی برای ارواح درگذشتگان است ، در طول ماه رمضان نیز خیابان عرب*ها هر غروب میزبان انواع غذاهاست و برای عید فطر هم جشنی سه روزه برگزار می *شود

  بهترین زمان برای سفر به هندوستان

  بمبئی
  در مجموع هوای بمبئی گرم و شرجی است و مانند بسیاری از نقاط جنوبی و مرکزی هند دارای ۳ فصل می*باشد: * تابستان، که از فروردین شروع شده و تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد در این فصل هوا بسیار گرم و درجه رطوبت بالا است.
  * فصل باران*های موسمی یا مانسون که از اوایل خرداد شروع و تا اوایل مهرماه اامه دارد و توام با بارندگی*های بسیار شدید و سیل آسا است.
  * زمستان که از اواخر شهریور شروع و تا اوایل اسفند ادامه پیدا می*کند. با توجه به هوای ملایم، (بین ۱۵ الی ۲۵ درجه) این فصل از توریستی*ترین فصول بمبئی به شمار می*رود.[

  آگرا
  در مورد وضعیت کلی آب و هوای شهر آگرا می* توان گفت بهترین آب و هوا را از اکتبر تا مارس دارد و در تابستان هوا حدوداً بین ۲۲ تا ۴۵ درجه و زمستان ۴ تا ۳۱ درجه *است. بهترین زمان سفر به آگرا بین ماه اکتبر تا مارس است و اگر در این ماه ها به آگرا مسافرت کنید مطمئناً لحظات خوش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

  دهلی
  دهلی به تناسب سایر مناطق هندوستان به*داشتن هوای نچندان مطلوب مشهور است. از طرفی گرما و خشکی بیابان*های راجستان را دارد و از طرفی سرمای هیمالیا. بین آوریل تا اکتبر هوا گرم و سوزان است معمولاً بالای ۴۰ درجه سانتی گراد. در فصل باران*های موسمی به*ویژه در ماه*های ژوییه و اوت باران*ها سیل*آسا هستند و در زمستان مخصوصاٌ در دسامبر و ژانویه دما تا نزدیکی صفر پایین می*آید.

  به*طور کلی دهلی دارای سه فصل آب و هوایی است:

  ۱- فصل باران*های موسمی یا مانسون از اول ماه جون به مدت ۴ تا ۵ ماه.

  ۲- فصل سرما از اول ماه نوامبر به مدت ۴ ماه و فصل گرما از اواسط ماه مارچ به مدت ۳ ماه.


  آب و هوای دهلی در بهار گرم و مرطوب است و باید از کولر گازی استفاده کرد. در طول زمستان نیز حداقل برای ۳ ماه نیاز به استفاده از بخاری احساس می*شود.

  گوا
  در برخی از فصول من جمله ماه های می تا آگوست سفر به این شهر بسیار دشوار است، چرا که این شهر به جهت موقعیت جغرافیایی خود که در جنوب هند واقع می باشد در این ماه ها دارای آب و هوای بسیار گرم و حتی غیر قابل تحملی می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که در ماه های سال نو هم به علت هجوم توریست از کشورهای اروپایی و آمریکایی قیمت ها در گوآ بسیار بالاست. بندر گوا در اغلب سال هوایی گرم و شرجی دارد. که برای استفاده از دریا مناسب است. در ماه می گرمترین هوا را داراست که افزون بر 35 درجه سانتی گراد می شود. فصل باران های موسمی یا مانسون از ماه جون تا سپتامبر را در بر می گیرد اما اوج بارندگی ها مربوط به جولای و آگوست می باشد. گوا یک فصل سرما کوتاه مدت از اواسط دسامبر تا اواخر فوریه دارد که در شب ها درجه حرارت حدود 20 درجه سانتی گراد است.
  بهترین زمان برای رفتن به گوا از اواخر مهر تا پایان بهمن است. با شروع اسفند هوا گرم می شود هر چند با توجه به زندگی ساحلی در گوا و مجهز بودن اکثر هتل ها به تهویه و کولر اقامت بهاری در گوا چندان نفس گیر نیست. فصل باران های حاره ای (مانسون) از اواسط خرداد شروع می شود و تا اواسط مهر ادامه دارد، اکثر مکان ها در این مدت تعطیل می شوند.


  بهترین زمان برای سفر به دبی

  از آنجایی که دبی یک شهر صحرایی در کشور امارات می باشد، جای تعجبی نیست که آب و هوای گرم و روزهای شدیدا آفتابی داشته باشد. گرم ترین ماه های دبی بین ماه های می تا سپتامبر می باشد که دمای هوا به 39 و 40 درجه می رسد و احتمال بارش باران تقریبا صفر است.

  اما دبی در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه خنک ترین آب و هوا را دارد هرچند که با وجود آفتاب، دمای هوای دبی هیچ گاه کمتر از 23 درجه نمی شود. ماه های فوریه و مارچ پربارانترین ماه های دبی هستند ولی میزان باران در این زمان تنها 23 میلیمتر در هر ماه و بسیار ناچیز است. در حقیقت میزان بارش سالانه ی دبی تنها 150 میلیمتر می باشد.

  آب و هوای دبی: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم

  هوای دبی گاهی بسیار مرطوب و شرجی می شود؛ اما در هوای بسیار داغ، از میزان رطوبت کاسته شده و هوا خنک تر و قابل تحمل تر می شود. اکثر توریست ها ترجیح می دهند در ماه های تابستان به دبی سفر نکنند زیرا گرمای هوا به آنها اجازه نمی دهد از گردش های خود لذت کافی ببرند.

  باتوجه به اینکه دبی در تابستان حدود 10 تا 11 ساعت هوای آفتابی و داغ دارد، توریست ها در اواخر روز به سیاحت می پردازند و به همین دلیل جاذبه ها تاپاسی از شب نیز باز هستند. بدلیل اینکه در وسط روز دمای هوا بالا می رود، رستوران ها و مراکز خرید مجهز به سیستم تهویه هوا طرفداران بیشتری دارند. پس بهترین زمان برای سفر به دبی بین ماه های دسامبر و مارچ است که هوا دلپذیرتر است و عصرها هوای ملایم و خنکی دارد.


  بهترین زمان برای سفر به نیوزلند

  آوکلند
  آوکلند دارای اب و هوای معتدل و بسیار خوبی میباشد میانگین دما در این شهر بین ۱۲ تا ۱۹ درجه سانتیگراد میباشد گرمترین ماه*های سال ۲ ماه ابتدای تابستان یعنی ژانویه و فوریه با میانگین ۲۳ درجه و سردترین ماه*های سال ۲ ماه ابتدایی زمستان یعنی ماه*های ژوئیه و اوت با ۷ درجه سانتی گراد میباشد.

  میانگین بارش در این شهر سالیانه ۱۲۴۰ میلی متر می*باشد. پربارش*ترین ماه سال ژوئیه با ۱۴۶ میلی متر و کم*بارش*ترین ماه سال فوریه با ۶۵ میلی*متر است.

  برج آسمان (Sky Tower) با ۳۲۸ متر ارتفاع بلندترین بنای ساختمانی این شهر و به عبارتی نماد این شهر می*باشد

  بهترین زمان برای سفر به اندونزی


  بالی
  بالی دارای آب و هوایی گرمسیری و آفتاب درخشان در طول سال و باران های موسمی می باشد. درجه حرارت بین 20-33 درجه سانتیگراد می باشد. فصل بارندگی از اکتبر تا ماه مارس می باشد که باران های شدید می بارد و رطوبت هوا بالاست.
  هر فصل از سال که باشد خورشید هر روز حوالی 6 بامداد در جزیره بالی طلوع می کند. این جزیره کوچک و سرسبز اندونزی یکی از اماکن توریستی بسیار جذاب جهان و قاره آسیا است که در هر زمانی از سال تعداد بسیار زیادی توریست به آن سفر می کنند. شالیزارهای پلکان در دامنه تپه ها و کوه های بالی یکی از جلوه های این جزیره است.
  اگر در هر زمان سال به بالی سفر کنید مطمئن باشید که به اندازه ی کافی لذت خواهید برد اما اگر باران و رطوبت شما را اذیت می کند سعی کنید بین ماه های آپریل و اکتبر به این جزیره ی زیبا سفر کنید.
 • رزرو هتل چگونه است ؟
 • جواب :

  راهنماي رزرو آنلاين هتل هاي داخلي و خارجي


  مرحله 1  : جهت ثبت درخواست هتل هاي داخلي و یا هتل های خارجي به لينك hotel وارد شوید و سپس وارد یکی از هتل ها در کشورها یا شهرها شوید.  مرحله 2 : ليستي از هتل هاي موجود در آن مكان باز مي شود كه با ورود به هر يك اطلاعات دقيق تري را مي توانيد ملاحظه فرماييد.  مرحله 3 : پس از تصميم گيري درباره ي هتل مكان مورد نظر، گزينه ي ثبت درخواست هتل را انتخاب بنمایید.


   مرحله 4 : فرم موجود در صفحه را كه به منزله ي ثبت نام + ثبت رزرو مي باشد تكميل فرماييد. در صورتيكه قبلا در اين وب سايت ثبت نام كرده باشيد، بايستي در بخش ورود به سيستم كاربران، نام كاربري (ايميل يا تلفن همراه) و كلمه عبور (در صورتيكه بصورت اتوماتيك براي شما كلمه عبور انتخاب شده باشد، پيش فرض 123 مي باشد.) خود را وارد نموده و پس از آن اطلاعات سفارش هتل مورد نظر را تكميل نماييد.


  ساير جزئيات هتل:

  1. حق تقدم: منظور ضرورت اين سفارش مي باشد. در صورتيكه سفارش شما مربوط به 1 الي 3 روز آينده مي باشد، فوري، اگر مربوط به 3 الي 10 روز آينده مي باشد گزينه ي معمولي و از 10 روز بيشتر را غير ضروري انتخاب نماييد.
  2. نوع اتاق را با توجه به تعداد مسافر و طرز چيدمان ميهمانان در اتاق ها بر اساس استاندارد هتل ها انتخاب نماييد.
  3. تعداد مسافرين را به تفكيك گروه سني در 4 گزينه ي جاري انتخاب نماييد.
  4. تاريخ ورود و تعداد شبي را كه مايليد در هتل اقامت داشته باشيد، انتخاب كنيد.
  5. در بخش توضيحات نيز مي توانيد درخواست هايي از قبيل تعيين وعده هاي غذايي، ترانسفر رفت و برگشت و ... را مكتوب فرماييد.
  6. در آخر بر روي ثبت درخواست كليك كرده و منتظر پاسخ مسئولين بمانيد.
 • شرایط ویزای آفریقای جنوبی چیست؟
 • جواب :
  ویزای توریستی آفریقای جنوبی


  S A Visa ویزای توریستی آفریقای جنوبی به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که به قصد بازدید و گردش می‌خواهند به این کشور سفر کنند. دارندگان روادید توریستی به هیچ وجه اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا را ندارند.
  برای متقاضیان با گذرنامه‌ی ایرانی، صدور ویزا از طریق سفارت آفریقای جنوبی در تهران انجام می‌گیرد. مدت اعتبار ویزا یک ماه است و امکان تمدید آن در کشور آفریقای جنوبی وجود ندارد.
  جهت تقاضای روادید مصاحبه انجام نمی‌گیرد و حضور متقاضی الزامی نیست.

  اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. فرم تقاضای ویزای آفریقای جنوبی را می‌توانید از بخش ویزای سفارت این کشور در تهران بخواهید. این فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل شده و عکس متقاضی نیز به آن الصاق گردد.
  توجه: به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است بررسی مدارک و صدور ویزا زمان بیشتری بطلبد. بهتر است برای قطعی‌کردن تاریخ سفر، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.
  مدارک موردنیاز کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده و از تمامی آن‌ها یک سری کپی موجود باشد. اصل مدارک بعد از بررسی بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت آفریقای جنوبی می‌ماند.

  1: شناسنامه ایرانی

  2: گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر روادید خورده تهیه کنید.

  3: دو قطعه عکس رنگی
  توجه: در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
  ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٤٠ در ٦٠ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.

  4ر: آدرس محل سکونت، شغل و محل کار متقاضی به صورت کامل و دقیق

  5: اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.
  - برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع : سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
  - برای حقوق‌بگیران : گواهی اشتغال به كار (تاریخ دقیق شروع به كار و مدت مرخصی)‌، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
  - برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد : کارت صنفی، ‌صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب

  6: برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان : گواهی اشتغال به تحصیل.

  7: بلیط رفت و برگشت به مقصد آفریقای جنوبی یا رزرواسیون قطعی.

  8: برگه‌ی رزرو هتل برای کل مدت اقامت.

  9: کل هزینه‌ی روادید که ١٥٠٠٠٠ تومان برای هر نفر است.

  معمولاً بررسی مدارک و صدور ویزا بین یک هفته تا ده روز طول می‌کشد.
  توجه : امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور آفریقای جنوبی، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک آفریقای جنوبی به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.
 • شرایط ویزای آلمان چیست؟
 • جواب :
  ویزای توریستی آلمان
  Germany Visa

  ویزای توریستی آلمان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از این کشور را دارند و برای مدت معینی در آلمان اقامت خواهند داشت. ویزای توریستی عموماً برای سه ماه از تاریخ صدور به متقاضی اجازه‌ی اقامت در کشور آلمان را می‌دهد و شخص باید قبل از اتمام نود روز خاک آلمان را ترک کرده باشد.
  برای تقاضای روادید آلمان (روادید کشورهای شنگن)، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می‌گیرد. دریافت فرم تقاضای روادید، از طریق وبسایت سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران و همین‌طور مراجعه‌‌ی حضوری به سفارت امکان‌پذیر است ولی وقت مصاحبه به صورت تلفنی به متقاضیان داده نخواهد شد. فرم اینترنتی درخواست ویزا را باید به صورت پرینت‌شده به همراه مدارک دیگر، روز انجام مصاحبه ارائه دهید.
  توجه : به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان، در ماه‌های تابستان ( از می تا اکتبر) و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت ملاقات با بخش ویزای سفارت چند هفته طول بکشد. علاوه بر این بررسی مدارک و پاسخ‌گویی دو هفته زمان می‌برد؛ لازم است برای تعیین تاریخ سفرتان، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.

  اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید کشور مربوطه است. این فرم را می‌توانید از وبسایت سفارت آلمان دانلود و یا با مراجعه‌ی حضوری از ساختمان اداری سفارت آلمان در تهران، دریافت کنید.
  توجه : اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید.
  فرم تقاضای روادید در دو نسخه باید تکمیل شود.
  مدارک موردنیاز

  مدارکی که باید در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید (علاوه بر فرم) شامل موارد زیر است؛
  توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت می‌ماند.
  کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.
  1: شناسنامه ایرانی

  2: گذرنامه
  اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
  کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.

  3: سه قطعه عکس رنگی
  توجه : چنان‌چه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
  ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٤٠ در ٦٠ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.
  طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

  4: دعوت‌نامه
  خانواده یا دوست مقیم آلمان شما باید اصل فرم دعوت‌نامه را برای شما ارسال کند.
  اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ی رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در آلمان یا مدارکی که نشان دهد شما صاحب مسکن در آلمان هستید (مانند سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت).

  5: برای کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند، اجازه‌ی کتبی و رسمی پدر یا مادر یا قیم قانونی.

  6: اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.
  توجه: مدت و قصد سفر باید با سطح امکانات مالی متناسب باشد. این میزان بر اساس حداقل حقوق روزانه ضرب در تعداد روزهای اقامت در آلمان تعیین می‌گردد.
  - برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع : سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
  - برای حقوق‌بگیران : گواهی اشتغال به كار (تاریخ دقیق شروع به كار و مدت مرخصی)‌، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
  - برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد : کارت صنفی، ‌صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.

  7: برای اشخاص تحت تكفل ( زنان خانه‌دار یا فرزندان): گواهی کار، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز متكفل (شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.

  8: برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان : گواهی اشتغال به تحصیل.

  بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور روادید دو هفته به طول می‌انجامد؛ ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت روادید هستید یا خیر.
  بعد از موافقت با صدور روادید مدارکی که هنگام دریافت روادید نیاز دارید، این‌ها هستند :
  بیمه مسافرتی :
  متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور آلمان داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در آلمان نیز می‌تواند بیمه‌ی مسافری را با یک شرکت بیمه در آلمان انجام دهد.
  بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد آلمان.
  در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت.

  توجه : امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور آلمان، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک آلمان به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.

 • شرایط ویزای آمریکا چیست؟
 • جواب : ویزاهای آمریکا را می‌توان به دو دسته کلی مهاجرتی و غیر مهاجرتی تقسیم کرد. در زیر به انواع متداول‌تر این ویزاها اشاره می‌شود.

  ویزای مهاجرتی

  این نوع ویزا برای کسانی که قصد اقامت دائم بدون محدودیت زمانی در ایالات متحده را دارند صادر می‌شود. برخی از مهم‌ترین انواع این ویزا عبارتند از:


  نام ویزاتوضیح
  DVویزای گوناگونی (قرعه‌کشی گرین کارت)
  EB-5مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
  IR-1 تا IR-5مهاجرت از طریق خانوادگی (بستگان درجه اول یک تبعه آمریکا)

  ویزای غیر مهاجرتی

  این نوع ویزا جهت بازدیدهای موقتی مثل گردشگری، کار، تجارت و تحصیل صادر می‌‌شود. برخی از مهم‌ترین انواع این ویزا عبارتند از:


  نام ویزاتوضیح
  F-1دانشجویان آکادمیک
  F-2همسر و فرزندان دارندگان ویزای F-1
  J-1بازدیدکنندگان مبادله‌ای (در اصطلاح انگلیسی به آنان exchange visitors گفته می‌شود)
  J-2همسر و فرزندان دارندگان ویزای J-1


  ویزای دومنظوره

  اگر چه این ویزاها مهاجرتی نیستند، اما برخلاف سایر ویزاهای غیر مهاجرتی دارندگان ویزای دو منظوره مجاز هستند که در حالی که دارای این ویزا هستند برای مهاجرت و دریافت گرین کارت اقدام کنند. برخی از مهم‌ترین انواع این ویزا عبارتند از:


  نام ویزاتوضیح
  K-1ویزای کاری موقت برای مشاغل خاص
  K-2نامزد فرد تبعه آمریکا
  K-2فرزندان نامزد فرد تبعه آمریکا
  K-3همسر فرد تبعه آمریکا (در مرحله انتظار برای گرین کارت)
  K-4فرزندان فرد تبعه آمریکا (در مرحله انتظار برای گرین کارت)


 • شرایط ویزای اسپانیا چیست؟
 • جواب :
  ویزای توریستی اسپانیا
  Spain Visa

  ویزای توریستی اسپانیا شامل افرادی می‌شود که قصد اقامت کوتاه‌مدت در اسپانیا به منظور تفریح و بازدید داشته باشند؛ ویزای توریستی اسپانیا برای دو هفته تا سه ماه صادر می‌شود و به مسافر اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا را نمی‌دهد.
  جهت تقاضای روادید اسپانیا، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه صورت می‌گیرد. برای دریافت فرم تقاضای روادید و تعیین وقت مصاحبه، باید به دفتر کنسولی سفارت اسپانیا در تهران مراجعه کنید و امکان تعیین وقت از طریق تلفن وجود ندارد.
  توجه: به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت مصاحبه چند هفته طول بکشد؛ علاوه بر این بررسی مدارک و صدور ویزا نیز ممکن است زمان بیشتری بطلبد. بهتر است برای قطعی‌کردن تاریخ سفر، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.

  اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید کشور مربوطه است. در زمان مصاحبه، فرم تقتضای ویزا را باید همراه با دیگر مدارک ارائه دهید.
  توجه: اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید.
  فرم تقاضای روادید در دو نسخه باید تکمیل شود.
  مدارک موردنیاز

  مدارکی که باید در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید (علاوه بر فرم) شامل موارد زیر است؛
  توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت اسپانیا می‌ماند.
  کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.
  در صورت عدم پذیرش شما برای ویزای اسپانیا، مدارک بازگردانده نخواهد شد.

  1: شناسنامه ایرانی

  2: گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. دو سری کپی از صفحات یک تا سیزده گذرنامه باید همراه مدارک باشد.

  3: دو قطعه عکس رنگی
  توجه: در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
  ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٤٠ در ٦٠ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.
  طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

  4: دعوت‌نامه : خانواده یا دوست مقیم اسپانیا شما باید اصل فرم دعوت‌نامه را برای شما ارسال کند.
  اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ی رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در اسپانیا یا مدارکی که نشان دهد شما صاحب مسکن در این کشور هستید (مانند سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت).

  5: برای کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند، اجازه‌ی کتبی و رسمی پدر یا مادر یا قیم قانونی.

  6: اسناد رسمی شغلی و منابع مالی؛
  گواهی حساب بانکی به نام متقاضی با قید تاریخ افتتاح حساب. (میزان موجودی همراه با صورت گردش حساب)
  گواهی اشتغال به کار متقاضی با قید سمت، تاریخ شروع کار، میزان درآمد و کپی لیست پرداخت حق بیمه‌های اجتماعی.

  بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور روادید دو هفته به طول می‌انجامد؛ ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت روادید هستید یا خیر.
  بعد از موافقت با صدور روادید مدارکی که هنگام دریافت روادید نیاز دارید، این‌ها هستند :
  بیمه مسافرتی :
  متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور اسپانیا داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در اسپانیا نیز می‌تواند بیمه‌ی مسافری را با یک شرکت بیمه در اسپانیا انجام دهد.
  بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اسپانیا.
  در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت.

  توجه : امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور اسپانیا، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک اسپانیا به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.
 • شرایط ویزای استرالیا چیست؟
 • جواب :
  ویزای توریستی استرالیا

  Australian Visa ویزای توریستی استرالیا به متقاضی آن اجازه می‌دهد برای مدت سه ماه به منظور گردش و تفریح، دیدار از بستگان و آشنایان و یا حتی گذراندن دوره‌ی تحصیلی کوتاه مدت، به استرالیا سفر کند.
  اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزای آن کشور است. فرم موردنظر را می‌توانید از وب‌سایت امور کنسولی استرالیا و همین‌طور از بخش روادید سفارت استرالیا در تهران تهیه کنید؛ فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از مسافران به صورت جداگانه تکمیل گردد. برای درخواست روادید استرالیا حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می‌گیرد.

  مدارک موردنیاز

  مدارکی که باید علاوه بر فرم تقاضای روادید به امور ویزای سفارت استرالیا تحویل دهید، شامل موارد زیر است. تمامی مدارک فارسی باید به ترجمه‌ی رسمی انگلیسی رسیده باشند و از هر کدام یک سری کپی در پرونده موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از تصمیم‌گیری در مورد صدور ویزا، به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت استرالیا باقی می‌ماند.

  1: شناسنامه ایرانی

  2: گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ درخواست سفر به استرالیا باشد. کپی را از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که قبلاً در آن‌ها مهر روادید خورده است، تهیه کنید.

  3: عکس رنگی ٦٭٤؛ یک قطعه برای هر کدام از متقاضیان.

  4: کارت پایان‌خدمت یا معافیت از نظام وظیفه (برای متقاضیان مرد ١٨ تا ٥٠ ساله)

  5: مدارک مالی مانند گردش حساب بانکی شش ماه اخیر که نشان‌دهنده‌ی توانایی مالی شما برای سفر به استرالیا خواهد بود.

  6: در صورت اشتغال: قرارداد کاری، آخرین فیش حقوق و نامه از کارفرما با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و برگه‌ی تائیدیه‌ی مرخصی.

  7: در صورت کارفرما بودن: جواز کسب یا مجوزهای تاسیس شرکت، کارت بازرگانی و کلیه‌ی مدارکی که نشان‌گر وضعیت شغلی متقاضی باشد.

  8: در صورت دانشجو یا محصل بودن: گواهی اشتغال به تحصیل.

  9: در صورتی که دعوت‌نامه دارید: نامه‌ی دعوت، مدارک تابعیت و آدرس کامل اقوام یا آشنایان ساکن استرالیا را ضمیمه‌ی مدارک کنید.

  زمان رسیدگی به تقاضای روادید استرالیا متغیر است ولی اگر تمامی مدارک تکمیل شده باشد، عموماً تا یک ماه بعد مشخص شده که شما واجد دریافت ویزای استرالیا هستید و یا خیر.


  انواع ویزاهای توریستی کشور استرالیا:


  ویزای توریستی : این نوع ویزا در مدت زمان معین و برای متقاضیانی که جهت گردش و یا تفریح قصد سفر به کشور استرالیا را دارند صادر می گردد. دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت برای همیشه یا اجازه کار در کشور استرالیا را ندارند.

  ویزای توریستی خانوادگی : این نوع ویزا در مدت زمان معین و برای متقاضیانی که جهت دیدن افراد فامیل و بستگان خود قصد سفر به کشور استرالیا را دارند صادر می گردد. دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت برای همیشه یا اجازه کار در کشور استرالیا را ندارند.

  ویزای توریستی کاری : این نوع ویزا در مدت زمان معین و برای متقاضیانی که جهت بازدید از یک نمایشگاه یا کنفرانس کاری قصد سفر به کشور استرالیا را دارند صادر می گردد. دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت برای همیشه یا اجازه کار در کشور استرالیا را ندارند.

  ویزای توریستی پزشکی : این نوع ویزا در مدت زمان معین و برای متقاضیانی که جهت مراجعه به یک بیمارستان تخصصی یا یک کلینیک تخصصی قصد سفر به کشور استرالیا را دارند صادر می گردد. دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت برای همیشه یا اجازه کار در کشور استرالیا را ندارند.

 • شرایط ویزای افغانستان چیست؟
 • جواب :
  شرایط صدور ویزا

  1- اصل پاسپورت و فتوکپی صفحه‌ی اول و صفحه‌ی اعتبار آن
  2- دو قطعه عکس رنگی 4×3 تمام رخ
  3- تکمیل فورم تقاضای ویزا به صورت تایپی (براي دانلود فرم اينجا كليك كنيد.)
  4- حضور دارنده‌ی پاسپورت در هنگام تحویل ویزا الزامی است.
  5 – یک قطعه عکس رنگی از هرکدام از همراهان
  6- برای خانمهای جوان مجرد که متقاضی ویزای سیاحت میباشند ، ارائه‌ی رضایتنامه محضری از سرپرست شرعی شان الزامی است.
  7- ارائه‌ی تقاضا نامه‌ی رسمی و تائیدیه‌ی پاسپورت برای اتباع غیرایرانی از طریق سفارت کشور متبوع شان.

  هزینه‌ی صدور ویزا براي اتباع ايران

  1- ویزای سیاحت يكبار ورود با اقامت یک ماه و اعتبار سه ماه مبلغ 40 يورو

  2- ویزای سیاحت با حق دوبار ورود با اقامت یک ماه و اعتبار سه ماه مبلغ 80 يورو

  3 - ویزای سیاحت با حق سه بار ورود با اقامت یک ماه و اعتبار سه ماه مبلغ 120 يورو

  4- ویزای کثیرالمسافرت سه ماهه با اقامت یک ماه مبلغ 120 يورو
  5- ویزای کثیرالمسافرت شش ماهه به مبلغ 220 يورو

  6-ویزای کثیرالمسافرت يكساله به مبلغ 450 يورو
  7- ویزای ترانزیت به مبلغ 40 يورو

  8 - ويزاي تجاري يك ماهه 80 يورو

  9- ويزاي تجاري كثيرالمسافرت سه ماهه 130 يورو

  10 - ويزاي تجاري كثيرالمسافرت شش ماهه 250 يورو

  11- ويزاي تجاري كثيرالمسافرت يكساله 500 يورو


  ویزای رایگان به افراد ذیل تعلق میگیرد :

  الف - خانمهای خارجی که همسر افغانستانی اختیار نموده و سند رسمی ازدواج اخذ کرده اند.

  ب - اتباع افغانستان که تابعیت کشورهای خارجی را اخذ نموده اند.
  پ -دارندگان پاسپورت هاي خدمت و سياسي كه معرفي نامه رسمي داشته باشند.

  ت - اتباع غیرایرانی که دارنده‌ی پاسپورت خدمت و سیاسی باشند.
  ث- اتباع کشورهای هند و پاکستان.


  تذکر : هزینهٔ صدور ویزا برای اتباع سایر کشور به جز ایران
  ۱- ویزای توریستی یک ماهه و ترانزیت ۲۵ یورو
  ۲- ویزای توریستی یک ماهه با دوبار ورود ۵۰ یورو
  ۳- ویزای توریستی یک ماهه با سه بار ورود ۷۵ یورو

  ( تذكر : تفاوت هزينه صدور ويزاي اتباع ايراني و اتباع ساير ممالك ، به دليل اتخاذ رويهء مشابه از سوي جمهوري اسلامي ايران ميباشد.)

 • شرایط ویزای انگلستان چیست؟
 • جواب :
  ویزای توریستی انگلستان

  U K Visa ویزای توریستی کشور انگلستان به افرادی تعلق می‌گیرد که با هدف گردش و تفریح یا دیدار با خانواده می‌خواهند به این کشور سفر کنند.
  اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. فرم تقاضای ویزای انگلستان را لازم است که به صورت آنلاین در وبسایت اینترنتی کنسول‌گری تکمیل نمایید. بعد از انجام مراحل آنلاین ، در مورد نحوه‌ی تعیین وقت ملاقات، به طور خودکار به نشانی اینترنتی که در زمان تکمیل فرم وارد کرده‌اید، وقت ملاقات تعیین شده ارسال می‌گردد.
  توجه: در زمان ملاقات تعیین‌شده حضور متقاضی جهت تسلیم مدارک، پرداخت هزینه‌ی ویزا و انجام انگشت‌نگاری ضروری است. فراموش نکنید فقط متقاضی روادید با نام و شماره‌ی گذرنامه در وقت تعیین شده پذیرفته خواهد شد.

  مدارک موردنیاز مدارکی که علاوه بر فرم تقاضای روادید - که به صورت آنلاین تکمیل نموده و چاپ کرده‌اید- باید در زمان ملاقات تحویل سفارت بریتانیا کنید به شرح زیر است؛ کلیه‌ی مدارک فارسی باید به ترجمه‌ی رسمی انگلیسی رسیده باشند و از تمامی مدارک یک نسخه کپی در پرونده موجود باشد.

  1: شناسنامه ایرانی

  2: گذرنامه
  توجه : اعتبار گذرنامه باید حداقل دو ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
  کپی را تنها از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر روادید خورده، تهیه کنید.

  3: کلیه‌ی مدارک پشتیبانی‌کننده شخصی:
  مانند اسناد مالکیت، مدارک مربوط به اشتغال، صورت‌حساب‌های بانکی، دفترچه‌های پس‌انداز و کلیه‌ی سپرده‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت بانکی.

  4: مدارک پشتبانی‌کننده‌ میزبان:
  در صورتی که برای سفر به کشور انگلیس دعوت‌نامه دارید، مدارکی را که نشان‌دهندی‌ وضعیت مالی و وضعیت مهاجرت فرستنده‌ی دعوت‌نامه باشد، لازم است که در زمان ملاقات همراه داشته باشید.

  اصل مدارک و گذرنامه‌ی شما به همراه کپی‌ آن‌ها نزد بخش روادید سفارت خواهد ماند و بابت آن به شما رسید تحویل می‌دهند. بعد از صدور ویزا، مدارک اصلی را به متقاضی برمی‌گردانند. بررسی مدارک به منظور صدور ویزا ممکن است تا ٢٠ روز کاری به طول انجامد. بنابراین این مساله را هنگام برنامه‌ریزی تاریخ سفر به خاطر داشته باشید.
  توجه: فرم تقاضای روادید باید برای هر کدام از متقاضیان به صورت جداگانه تکمیل شود.
  در صورتی که اطلاعات یا مدارک جعلی تحویل بخش روادید سفارت بریتانیا در تهران نمایید، مسئولین سفارت اجازه دارند علاوه بر رد درخواست شما، برای مدت ده سال از تمامی درخواست‌های شما برای هر گونه روادید انگلستان جلوگیری به عمل آورند.

  انواع ویزاهای توریستی کشور انگلستان:

  ویزای توریستی : این نوع ویزا در مدت زمان معین و برای متقاضیانی که جهت گردش و یا تفریح قصد سفر به کشور انگلستان را دارند صادر می گردد. دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت برای همیشه یا اجازه کار در کشور انگلستان را ندارند.

  ویزای توریستی خانوادگی : این نوع ویزا در مدت زمان معین و برای متقاضیانی که جهت دیدن افراد فامیل و بستگان خود قصد سفر به کشور انگلستان را دارند صادر می گردد. دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت برای همیشه یا اجازه کار در کشور انگلستان را ندارند.

  ویزای توریستی کاری : این نوع ویزا در مدت زمان معین و برای متقاضیانی که جهت بازدید از یک نمایشگاه یا کنفرانس کاری قصد سفر به کشور انگلستان را دارند صادر می گردد. دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت برای همیشه یا اجازه کار در کشور انگلستان را ندارند.

  ویزای توریستی پزشکی : این نوع ویزا در مدت زمان معین و برای متقاضیانی که جهت مراجعه به یک بیمارستان تخصصی یا یک کلینیک تخصصی قصد سفر به کشور انگلستان را دارند صادر می گردد. دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت برای همیشه یا اجازه کار در کشور انگلستان را ندارند.

 • شرایط ویزای ایتالیا چیست؟
 • جواب :
  ویزای توریستی ایتالیا

  ویزای توریستی ایتالیا، شامل افرادی می‌شود که با هدف گردشگری، قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را دارند. فراموش نکنید که ویزای توریستی به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در ایتالیا، احتیاج به صدور مجوز کار دارید.
  اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا ست. این فرم را می‌توانید از بخش روادید کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران تهیه کنید؛ فرم باید در دو نسخه و برای هر فرد به طور جداگانه تکمیل شود.

  توجه: از کلیه‌ی مدارک باید فتوکپی داشته باشید؛ اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش روادید می‌ماند.

  1: شناسنامه ایرانی
  توجه: ترجمه‌ی رسمی شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات باید حتماً موجود باشد.

  2: گذرنامه
  توجه: اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست روادید باشد.
  کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا
  خورده، تهیه کنید.

  3: سه قطعه عکس رنگی
  توجه: در صورتی که عکس همراهان در گذرنامه‌ی متقاضی باشد، باید برای همراهان نیز دو قطعه عکس در مدارک در نظر بگیرید.
  عکس باید زمینه روشن، واضح و کاملاٌ جدید باشد و با ظاهر فعلی متقاضی مغایرتی نداشته باشد.

  4: آدرس محل کار و منزل به طور دقیق.

  5: اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی:
  · برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
  · برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
  · برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
  · برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
  · برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

  6: ترجمه آخرین مدرک تحصیلی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.

  7: مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی

  8: ترجمه یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

  9: ضمانت‌نامه بانکی و یا چک رمزدار به مبلغ هفتاد میلیون ریال به ازای هر فرد.

  برای ارائه‌ی مدارک احتیاج به وقت ملاقات و انجام مصاحبه از بخش روادید سفارت ایتالیا دارید که باید با در دست داشتن اصل گذرنامه و به صورت حضوری برای دریافت وقت ملاقات اقدام کنید.
  بررسی اولیه‌ی مدارک معمولاً از سه هفته تا یک ماه طول می‌کشد و ممکن است پاسخ قطعی نسبت به درخواست شما چند هفته‌ای هم بیشتر زمان ببرد.
  بعد از موافقت با صدور روادید مدارکی که هنگام دریافت روادید نیاز دارید، این‌ها هستند:
  بیمه مسافرتی :
  متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور ایتالیا داشته باشد؛
  بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد ایتالیا
  در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت
  کل هزینه روادید

 • شرایط ویزای بلاروس چیست؟
 • جواب :
  ويزاي كشور بلاروس


    نوع ويزا
                     مدت زمان تحويل ويزا                                 قيمت
  يك ماهه عادي12 روز كاری120000 تومان
  نيمه فوري9 روز كاری130000 تومان
  فوري7 روز كاری160000 تومان

  مدارك مورد نياز : گذرنامه + دو قطعه عكس جديد رنگي،زمینه سفید و تمام رخ + اساسنامه شركت يا كارت بازرگاني + نامه از محل كار + آدرس،شغل،تلفن


  نکات مهم:
  • تغییر قیمت های پکیج به دلیل نوسان قیمت دلار،یورو یا هزینه دعوتنامه و یا تغییر نرخ سفارت وجود دارد.
  • آدرس و تلفن محل سکونت،محل کارو عنوان شغل جهت تکمیل فرم سفارت الزامی می باشد.
  • هزينه تغيير تاريخ يا كنسلي بليط و هتل نيز كلا به عهده درخواست كننده است.
  • در صورتیکه صدور ویزا توسط سفارت به دلایل تعطیلی سفارت ،تشابه اسمی،اختلافات سیاسی و مشکلات شرکت دعوت کننده و غیره که از حوزه اختیارات آژانس خدمات مسافرت هوایی آتی خارج است،به تاخیر بیافتد و یا رد شود،از عهده شرکت آتي خارج است و هزینه دعوتنامه یا ویزا مسترد نخواهد شد.
 • شرایط ویزای تاجیکستان چیست؟
 • جواب :
  ويزای كشور تاجيكستان دوشنبه    نوع ويزا
                     مدت زمان تحويل ويزا                                 قيمت
  يك ماهه عادي9-11 روز كاری65000 تومان

  مدارك مورد نياز : گذرنامه + دو قطعه عكس رنگي،زمینه سفید و تمام رخ

  نکات مهم:
  • تغییر قیمت های پکیج به دلیل نوسان قیمت دلار،یورو یا هزینه دعوتنامه و یا تغییر نرخ سفارت وجود دارد.
  • آدرس و تلفن محل سکونت،محل کارو عنوان شغل جهت تکمیل فرم سفارت الزامی می باشد..
  • در صورتیکه صدور ویزا توسط سفارت به دلایل تعطیلی سفارت ،تشابه اسمی،اختلافات سیاسی و مشکلات شرکت دعوت کننده و غیره که از حوزه اختیارات آژانس خدمات مسافرت هوایی آتی خارج است،به تاخیر بیافتد و یا رد شود،از عهده این شرکت خارج است و هزینه دعوتنامه یا ویزا مسترد نخواهد شد.
 • شرایط ویزای تایلند چیست؟
 • جواب :
  ویزای توریستی تایلند

  ویزای توریستی تایلند برای افرادی که به قصد گردشگری وارد کشور پادشاهی تایلند می‌شوند، صادر می‌گردد. مدت اعتبار ویزای توریستی، سه ماه پس از صدور است و می‌توانید به مدت ٣٠ یا ٦٠ روز در تایلند اقامت داشته باشید، از اماکن توریستی دیدن کنید و به اندازه‌ی مجاز گمرکی - یعنی ٣٠کیلوگرم- اجناس دلخواه خود را بخرید. برای درخواست روادید توریستی، حضور متقاضی الزامی نیست و وقتی برای مصاحبه تعیین نمی‌شود؛ ( در مورد روادید تجاری یا روادید بلندمدت، مقررات متفاوت است و حضور متقاضی به منظور مصاحبه ضروری است(.
  توجه :روادید توریستی به شما امکان کار و تجارت نمی‌دهد و در صورتی که بدون اجازه‌ی کار، اقدام به اشتغال نمایید، طبق قانون با شما برخورد خواهد شد.
  اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. این فرم را می‌توانید از سایت سفارت پادشاهی تایلند در ایران دریافت کنید. فرم تقاضای روادید باید در دو نسخه و برای هر کدام از مسافران به طور جداگانه تکمیل شود.
  آدرس سفارت تایلند در تهران : خیابان بهارستان، پارک امین‌الدوله، شماره ٤
  تلفن :۷۷۵۳۲۰۲۲۔۰۲۱ و ۷۷۵۳۱۴۳۳۔۰۲۱
  آدرس اینترنتی:     http://www.thaiembassy-tehran.org

  مدارک مورد نیازی که علاوه بر فرم تقاضای روادید باید به بخش روادید کنسولگری پادشاهی تایلند، ارائه دهید، به ترتیب زیر هستند:
  الف : گذرنامه باید حداقل شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
  ب : عکس واضح زمینه روشن که کاملاً شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد : یک عدد.

  روادید کشور پادشاهی تایلند به دو صورت عادی و فوری صادر می‌گردد؛ هزینه‌ی ویزای عادی سی یورو است و هزینه‌ی ویزای فوری، در زمان درخواست ویزا، توسط شرکت اقدام‌کننده مشخص می‌شود. صدور ویزای عادی یک هفته و صدور ویزای فوری یک یا دو روز کاری زمان می‌برد.
  توجه:
  - اگر به هر دلیلی، قصد اقامت بیشتر از مدت زمان قانونی ویزا را داشته باشید، باید به اداره‌ی مهاجرت بروید و تقاضای تمدید روادید یا تغییر نوع روادید بدهید.
  - اگر از مدت زمان ویزای شما باقی مانده باشد و تصمیم دارید به خارج از تایلند سفر کوتاهی داشته باشید و دوباره برگردید، باید اجازه‌ی ورود مجدد بگیرید. برای دریافت این مجوز، باید به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کنید. مدارکی که برای این کار نیاز دارید:
  1- کپی گذرنامه ( صفحه‌ی اصلی، صفحه‌ی ویزا و مهر آخرین ورود)
  2- فرم تکمیل شده TM-8؛ در اداره مهاجرت به شما داده می‌شود.
  3- پرداخت مبلغ ١٠٠٠ بات برای یک‌بار ورود مجدد و مبلغ ٣٨٠٠ بات برای چند بار ورود مجدد.
  - در صورتی که به هر دلیلی، بیشتر از مدت زمان روادید، در تایلند اقامت داشته باشید، بر خلاف قانون است و فرقی نمی‌کند اقامت غیرقانونی شما یک روز باشد یا یک ماه؛ اگر توسط پلیس متوقف شوید با دردسرهای زیادی روبه‌رو خواهید شد.

  ویزای تایلند


 • شرایط ویزای تحصیل در استرالیا چیست؟
 • جواب : تحصیل در استرالیا

  چرا براي تحصيل استراليا را انتخاب مي‌كنند و ويژگيهاي تحصيل در آن چيست؟

  همه ساله استراليا پذيراي تعداد كثيري دانشجو و دانش‌آموز از سراسر دنيا در مراكز آموزشي خود است.هر سال نزدیک به سیصد هزار دانشجو در استراليا به تحصيل در سطوح مختلف تحصیلی می پردازند.كه اگر دانشجویان سيستم آموزش از راه دور را (كه برخي مراكز آموزشي استراليا آن را ارايه مي‌كنند)، به اين رقم اضافه كنيم، آمار اين محصلين به میزان قابل توجهی افزوده خواهد شد.
  امتيازات مراكز آموزشي استراليا: تحصیل در استرالیا
  استراليا يك كشور انگليسي زبان است و از اين نظر بر بسياري از مراكز آموزشي ديگر كشورهاي جهان برتري دارد.
  مراكز آموشي استراليا در مقايسه با مراكز تحصيلي ساير كشورهاي نيمكرة غربي، از هزينه‌هاي زندگي و تحصيلي بسيار مناسبتر و سطح کیفی بالاتر برخوردار است.
  مراكز آموزشي استراليا پيوسته با نيازهاي فرهنگي و مذهبي محصلين همراه هستند و در جهت تطبيق آنان با شرايط محيط جديد، ياريشان مي‌كنند.
  تحصيل در مراكز آموزشي استراليا در محيطي امن، آرام و مفرح صورت مي‌پذيرد.
  رشته‌هاي مختلف زبانهاي آموزشي با شرايط تحصيلي مناسب در اختيار علاقه‌مندان مي‌باشد.
  برنامة دانشگاهها و مراكز آموزشي استراليا متناسب و با توجه به نيازهاي دانشجويان و دانش‌آموزان بين‌المللي تنظيم گرديده است.
  مراكز آموزشي استراليا به تمامي استانداردهاي آموزشي مجهز مي‌باشند و منطبق با‌ آن محصلين خارجي را مي‌پذيرند.
  استراليا از بزرگترين اجتماعات چند فرهنگي و هماهنگ دنياست كه مردمانش خيلي گرم و صميمي مي‌باشند و به راحتي اتباع ديگر كشورها را پذيرا مي‌شوند.
  امكان چهل ساعت كار در هر دو هفته حين تحصيل براي همة دانشجويان و دانش‌آموزان در استراليا و در هنگام تعطيلات به طور تمام وقت به كار بپردازند. اجازة كار بلافاصله پس از آغاز تحصيل فراهم مي‌شود.
  یادآور مي‌شويم كه طبق قانون استراليا، كيفيت رشته‌های آموزشي ارايه شده پيوسته بررسي مي‌شوند تا مورد تأييد قرار گيرند و اضافه بر آن پيوسته بر هزينه‌هاي دريافتي بابت آنها نيز نظارت كامل اعمال مي‌شود. ضمناً كلية رشته‌هاي آموزشي قابل ارايه بايد ابتدا به ثبت و تأييد مراجع قانوني استراليا برسند. • شرایط ویزای چین چیست؟
 • جواب :
  ويزای كشور چين

  ویزای توریستی چین به کسانی تعلق می‌گیرد که با هدف گردشگری و یا دیدار با اعضای خانواده، قصد ورود به کشور جمهوری خلق چین را دارند .روادید توریستی چین (روادید نوع L )برای دو هفته تا شش ماه صادر می‌شود و اجازه‌ی کار و اقامت بیش از مدت اعتبار ویزا را به متقاضی نمی‌دهد.
  جهت تقاضای روادید چین، حضور متقاضی الزامی نیست و مصاحبه انجام نمی‌گیرد ولی اصل و کپی مدارک شناسایی باید همراه نماینده یا وکیل متقاضی باشد (در مورد ویزای تجاری چین، مقررات متفاوت است و حضور شخص متقاضی روادید تجاری الزامی است.)
  آدرس سفارت چین در تهران: خیابان پاسداران، چهارراه فرمانیه، خیابان نارنجستان هفتم، شماره ١٥.
  تلفن: ٢٢٨١٦٦٠٠-٠٢١
  مدارک موردنیاز
  1 - مدارکی که به سفارت چین ارائه می‌شوند، باید به ترجمه‌ی رسمی زبان انگلیسی با مهر تائید وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برسند و برای هر مدرک، یک فرم مخصوص تائید مدرک تکمیل شده و دو سری کپی از هر کدام موجود باشد. فرم تائید مدارک را می‌توان همراه با فرم درخواست روادید از سفارت جمهوری خلق چین در تهران دریافت کرد.

  تائید مدارک حدوداً یک هفته طول می‌کشد و هزینه‌ی آن برای ویزاهای غیرتجاری چین ٢٠٠٠٠ تومان و برای ویزای تجاری چین ٤٠٠٠٠ تومان است.
  2 - شناسنامه ایرانی
  3 - گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ سفر باشد.
  4 - دو قطعه عکس رنگی زمینه روشن؛ سایز عکس‌ها ٦×٤و باید شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.
  5 - دعوت‌نامه؛ خانواده یا دوست مقیم چین شما باید اصل فرم دعوت‌نامه را برای شما ارسال کند.
  اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ی رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در چین یا مدارکی که نشان دهد شما صاحب مسکن در این کشور هستید.
  6 - بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد چین.
  در حال حاضر کنسولگری چین در ایران، دو نوع ویزای عادی و نیمه‌فوری را صادر می‌کند. صدور ویزای عادی حدوداً دو هفته و ویزای نیمه‌فوری چهار تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.
  هزینه‌ی صدور ویزای عادی چین، ١٥٠ دلار است .

  توجه:
  الف - به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت مصاحبه چند هفته طول بکشد؛ علاوه بر این بررسی مدارک و صدور ویزا نیز ممکن است زمان بیشتری بطلبد. بهتر است برای قطعی‌کردن تاریخ سفر، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.
  ب - اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید.
  فرم تقاضای روادید باید در دو نسخه، تکمیل و به همراه سایر مدارک لازم، مورد تائید دفتر کنسولی سفارت چین قرار گرفته و جهت اخذ ویزا، تحویل سفارت شود.
  اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید کشور مربوطه است.
  ج - نرخ ویزا برای کودکان نیز مانند بزرگسالان محاسبه می‌شود و مبالغ واریزی برای ویزا به حساب سفارت، قابل برگشت نیستند.
  د - امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور چین، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک چین به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.
  ویزای چین

 • شرایط ویزای دانشجویی آمریکا چیست؟
 • جواب :
  ویزای دانشجویی آمریکا

  ویزای تحصیلی آمریکا (F1) برای کلیه داوطلبانی که خواهان تحصیل در ایالات متحده آمریکا هستند، پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاههای آمریکا قابل دریافت می باشد. با این حال بدلیل عدم شناخت کافی داوطلبان از روش صحیح تقاضای ویزای تحصیلی، عدم آشنایی با نحوه مصاحبه ویزای تحصیلی، تکمیل نبودن مدارک و یا عدم پر نمودن صحیح فرم تقاضا، ویزا ممکن است رد شود.

  گروه مشاورین تحصیل درآمریکا به متقاضیان تحصیل درآمریکا در زمینه های زیر در راستای بالابردن شانس دریافت ویزای تحصیلی آمریکا کمک می نماید:

  درخواست فرم های تکمیلی نظیر فرم های I20 برای درخواست ویزا از دانشگاههای معتبر آمریکایی
  بررسی، مرور، رفع عیب نمودن و تکمیل مدارک برای تقاضای ویزا
  تکمیل فرم های مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا
  مشاوره و آشنا نمودن متقاضیان در مورد نحوه مصاحبه ویزای تحصیلی آمریکا
  ارائه سوالات رایج که در سفارت آمریکا از متقاضیان ویزای تحصیلی پرسیده می شود
  اطلاع رسانی دقیق به داوطلبان از جدید ترین تغییرات در اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

  هزینه های تحصیل در آمریکا

  هزینه های تحصیل در آمریکا بسیار به دانشگاه ، رشته و مقطع تحصیلی مورد مرتبط می باشد. با این حال در جدول زیر لیست هزینه های تحصیل بطور متوسط با ذکر مقاطع تحصیلی عنوان شده است که همواره می بایست 10 الی 15 درصد ارقام ذکر شده را بطور مثبت و یا منفی متغیر نمود. پیشنهاد می گردد داوطلبان برای بدست آوردن آمار دقیق به سایت دانشگاه های مربوطه مراجعه نمایند. ارقام مثالی و تقریبی در زیر بطور سالانه ذکر شده است :
  ردیف
  نام دوره ی مقطع تحصیلی
  هزینه سالانه به دلار
  1
  فوق دیپلم (Associate)
  12000 الی 15000
  2
  لیسانس (BA/BS/BBA/BEng)
  14000 الی 20000
  3
  فوق لیسانس (MA/MS/MEng)
  1500 الی 22000
  4
  مدیریت اجرایی (MBA/DBA)
  25000 الی 30000
  5
  دکتری (PhD/EH.D/D.Sc)
  15000 الی 22000
  6
  پزشکی و دندانپزشکی (پس از لیسانس)
  35000 الی 50000
  7
  داروسازی (پس از لیسانس)
  35000 الی 50000
  8
  دامپزشکی (پس از لیسانس)
  25000 الی 50000


  آموزش عالی در آمریکا

  ایالات متحده آمریکا با داشتن قریب به ۵٬۸۰۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی امکان تحصیلات در سطوح مختلف آموزش عالی را برای تقریباً تمامی افراد جامعه خود فراهم نموده‌است. در سال ۲۰۰۴ بیش از ۱۷ میلیون دانشجو در دانشگاه‌های آمریکا مشغول به تحصیل بودند. ارگان آموزشی دولت فدرال در این کشور وزارت آموزش است.

  دانشگاه‌های آمریکا از نظر تصمیم گیری و اختیارات، بشدت (نسبت به دولت فدرال) غیر متمرکز عمل می‌کنند. و این برگرفته از متمم دهم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا می‌باشد. با اینحال، دولت فدرال با اعطای مبالغ بودجه (همانند Federal Grants) قابلیت تاثیرگذاری بر روند تصمیم گیری این موسسات را دارد. ارگانهای دولتی همانند موسسات ملی بهداشت ایالات متحده آمریکا، وزارت نیرو ایالات متحده آمریکا، و بنیاد ملی علوم آمریکا نقش بسیار عمده‌ای را در تامین مخارج پژوهشی دانشگاه‌ها بر عهده دارند.

  همانند آموزش و تحصیلات در سطوح مدرسه‌ای و متوسطه، در ایالات متحده برخی دانشگاه‌ها «عمومی» بوده که اکثر هزینه‌هایشان توسط دولت ایالتی و یا فدرال پرداخت می‌شود، و برخی دیگر از دانشگاه‌ها خصوصی و با سرمایه‌های اهدایی اداره می‌شوند. با اینحال در سطوح دانشگاهی، بودجه‌های دولتی درصد کمتری از منبع دخل یک دانشگاه را تشکیل می‌دهد، و دانشگاه‌ها مدام در جستجوی منابع گوناگون دیگر برای تامین مخارج خود می‌باشند.

  برخی دانشگاه‌ها مثل دانشگاه‌های آیوی لیگ دارای سرمایه‌های خصوصی خود گردان (Endowments) و در نتیجه کاملاً خودکفا هستند. بطور مثال دانشگاه هاروارد با سرمایه کل ۲۹ میلیارد دلاری خود یک دانشگاه تماماً خصوصیست که بودجه سالیانه خود را از منابع گوناگون مانند صنعت، پروانه اکتشاف و اختراع، سرمایه داران و همچنین از دایره فارغ التحصیلان خود تامین می‌کند.

  دانشگاه تگزاس در آستین در عوض با وجود سرمایه خصوصی ۱۳٬۵ میلیارد دلاری خود به صرف بودن یک موسسه دولتی به منابع فدرال و ایالتی نیز برای بودجه خود وابسته است. دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل بطور نمونه نیز بیش از ۴۵۰ میلیون دلار در سال از ایالت کارولینای شمالی بودجه دریافت می‌کند و لذا یک دانشگاه دولتی می‌باشد که عضو لیگ آیوی عمومی است.

  یکی از دلایل مهم موفقیت دانشگاه‌های آمریکایی در سالیان متمادی، حمایت روزافزون نهادهای غیر دولتی، شرکت‌ها، و افراد خیّر آمریکا از نظام آموزش عالی کشورشان بوده‌است. این فرهنگ وقف به موسسات فرهنگی در هیچ جای دیگر دنیا نظیر ندارد. تنها در سال ۲۰۰۷، دانشگاه‌های آمریکا مجموعاً مبلغ ۳۰ میلیارد دلار هدایای نقدی دریافت نمودند.

  بسیاری از این افراد خیّر از اقشار فراوان ایرانیان آمریکا نیز بوده‌اند. بطور نمونه، در سال ۲۰۰۶ در تگزاس، گیتی و علی صابریون مقیم هیوستون ۱۰ میلیون دلار به مرکز سرطان ام دی اندرسون دانشگاه تگزاس اهدا نمودند. در لس آنجلس، دانشگاه جنوب کالیفرنیا نیز در سال ۲۰۰۷ دریافت کننده هدیه ۱۷ میلیون دلاری یک مهندس ایرانی بود، در حالیکه دانشگاه کالیفرنیا در ایرواین هدیه‌ای ۳۰ میلیون دلاری از آقای معراج دریافت نمود.

  در سانفرانسیسکو، دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو بزرگ‌ترین هدیه خود را از یک زوج دیگر ایرانی بنام ندا و مانی مشعوف بمبلغ ۱۰ میلیون دلار دریافت کرد، و دانشگاه ایالتی پورتلند حتی به پاس هدیه ۸ میلیون دلاری دکتر فریبرز مسیح، دانشکده مهندسی خود را بنام او گردانید.

  کتابخانه کنگره آمریکا واقع در واشینگتن دی سی پس از کتابخانه بریتانیا در لندن، دومین کتابخانه بزرگ جهان از نظر تعداد منابع می‌باشد. این کتابخانه که متعلق به کنگره آمریکا است، با دارا بودن ۱۳۴ میلیون نسخه احتیاج به بیش از ۸۰۰ کیلومتر قفسه جهت ذخیره سازی کلکسیون خود دارد. گنجینه کتب فارسی این کتابخانه حاوی کتب ارزشمندی همچون نسخه‌های خطی اسکندرنامه نظامی گنجوی، سفرنامه ناصرالدین شاه قاجار، و تفسیر سیزده جلدی مثنوی مولانا جلال الدین رومی اثر سید محمد تقی جعفری می‌باشد. در حیطه تخصصی، کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده آمریکا (با ۹ میلیون نسخه دارایی) بزرگ‌ترین کتابخانه پزشکی و تاریخ پزشکی جهان است. از دیگر کتابخانه‌های بزرگ آمریکا می‌توان کتابخانه عمومی شهر نیویورک را نام برد.

 • شرایط ویزای دبی چیست؟
 • جواب :
  ويزای امارات متحده عربی دبی
  بر خلاف سایر کشورهای دنیا، صدور ویزای توریستی امارات توسط اداره مهاجرت و وزارت کار انجام می‌گردد و سفارت امارات متحده عربی روادید توریستی صادر نمی‌کند. درخواست ویزای توریستی امارات متحده عربی دردسری ندارد و توسط کارگزاران زیادی انجام می‌گیرد. به دلیل دخالت‌نداشتن سفارت، مصاحبه‌ای هم انجام نمی‌گیرد و حضور متقاضی ضرورتی ندارد.
  در صورتی که قصد ورود به هر کدام از شهرهای امارات متحده عربی را داشته باشید، باید ویزای مربوط به همان شهر را دریافت کنید؛ مثلاً اگر ورود شما از طریق فرودگاه ابوظبی است، باید ویزای ابوظبی بگیرید. مدت اعتبار ویزای توریستی، می‌تواند به سه صورت چهارده روزه، یک ماهه و سه ماهه باشد. ویزایی که برای سفرهای چند روزه‌ی گردشی صادر می‌گردد، عموماً چهارده روزه است.
  ویزای توریستی در دو حالت عادی و اضطراری صادر می‌شود؛ صدور ویزای عادی بین سه تا ده روز طول می‌کشد و ویزای اضطراری بیشتر از دو روز زمان نمی‌برد. گاهی بنا بر- شرایط خاص- امکان صدور ویزای فوق اضطراری هم وجود دارد که تنها چند ساعت وقت می‌گیرد. هزینه‌ی صدور این ویزاها متغیر است؛ ویزای عادی حدود ۲۶۰ هزار تومان هزینه دارد و قیمت ویزاهای اضطراری و فوق اضطراری باید توسط شرکت صادرکننده تعیین شوند.
  توجه: زنان زیر سی سال که تنها سفر می‌کنند، ممکن است مجبور به پرداخت مبلغ صد درهم علاوه بر هزینه‌‌ی ویزا باشند؛ مگر این‌که اجازه‌ی رسمی از پدر یا همسر خود داشته باشند.


  مدارک مورد نیاز مدارک لازم برای درخواست روادید امارات :
  الف: تصویر صفحه‌ی مشخصات گذرنامه
  ب: تصویر عکس رنگی متقاضی
  ج: برای خانم های زیر 30 سال کپی شناسنامه از صفحه اول ودوم خودشان وپدر یا مادر و یا همسرشان

  توجه : در صورتی که به هر دلیلی حتی یک روز بیشتر از مدت اعتبار ویزا در امارات بمانید، بر خلاف قوانین امارات متحده عربی است و علاوه بر دریافت جریمه‌ی نقدی برای هر روز اقامت بیشتر، دچار دردسرهای قانونی دیگری نیز خواهید شد.

  ويزای امارات متحده عربی دبی

 • شرایط ویزای سنگاپور چیست؟
 • جواب :
  ويزای كشور سنگاپور

  ویزای توریستی سنگاپور به افرادی تعلق می‌گیرد که با هدف گردشگری، قصد سفر به این کشور را دارند. جمهوری سنگاپور در ایران سفارت‌خانه ندارد و درخواست ویزا از طریق سفارت‌خانه‌های سنگاپور در دیگر کشورها، آژانس‌های مسافرتی که با آژانس‌هایی در کشور سنگاپور مرتبط هستند و همین‌طور در مرزهای ورودی انجام می‌گیرد.
  ویزای توریستی سنگاپور عموماً به صورت یک ماهه صادر می‌شود و اجازه‌ی کار
  یا اقامت بیش از مدت اعتبار روادید را به مسافر نمی‌دهد. برای کار یا تمدید ویزا، شخص متقاضی باید با همراه‌داشتن اصل گذرنامه به اداره‌ی مهاجران سنگاپور مراجعه کند.
  چنان‌چه از طریق آژانس‌های مسافرتی اقدام به دریافت ویزای توریستی سنگاپور نمایید، مدارکی که باید ارائه دهید شامل موارد زیر است.

  مدارک موردنیاز کلیه‌ی مدارک باید همراه با یک نسخه کپ
  ی باشد.
  الف: شناسنامه ایرانی

  ب: گذرنامه؛ باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ سفر شما اعتبار داشته باشد.
  ج: یک قطعه عکس زمینه‌روشن ٤×٦ که شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.
  د: آدرس کامل محل سکونت، محل کار و عنوان شغل متقاضی.
  هزینه‌ی ویزای توریستی یک ماهه‌ی سنگاپور حدود هشتاد دلار اس
  ت و صدور آن، دوازده روز کاری زمان می‌برد.
  توجه: در برخی از موارد، بلیط رفت و برگشت و برگه‌ی رزرواسیون قطعی هتل نیز از متقاضی طلب می‌شود.
  ویزای سنگاپور • شرایط ویزای شینگن چیست؟
 • جواب : ویزای اروپا شینگن - تحصیلی ، تجاری وگروهی

  اخذ ویزای تحصیلی و تجارتی وگروهی از کشور اروپایی (شینگن)
  اگر قصد خروج از کشور و زندگی در کشورهای عضو پیمان شینگن (اتحادیه اروپا) و یا انگلستان هستید با مشاوران ما تماس بگیرید تا با بهترین و ارزانترین راه،شما را راهنمایی نمایند.
  شما میتوانید با اخذ ویزای شینگن اروپا (EU Schengen Visa) به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر نمایید.معاهده شینگن" قراردادی است که در ۱۴ ژوئن سال ۱۹۸۵ میلادی جهت ورود آزاد ساکنین کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا و کاهش مشکلات رفت و آمد آنها از جمله برچیده شدن مرزها و ایستگاههای بازرسی مرزی، درعرشه کشتی "پرنسس ماری آسترید" روی رودخانه "ماسل" نزدیک شهری به نام "شینگن" در لوکزامبورگ - مرز بین فرانسه و آلمان - به امضای ۵ کشور آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ رسید و در ۳ اکتبر سال ۱۹۹۰ میلادی پس از اتحاد آلمان شرقی و غربی، مجددا با امضای آلمان متحد تکمیل گردید.
  کشورهای عضو محدوده شینگن عبارتند از 28 کشور :
  آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتقال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت و یونان.
  همچنین لازم به ذکراست در سال 2009 میلادی چهار کشور قبرس ، بلغارستان ، رومانی و سوئیس به طور کامل مفاد این پیمان را قبول کرده اند و رسماً وارد شینگن شده اند.
  پیش بینی می شود که انگلستان و ایرلند جنوبی تا سال 2011 وارد این پیمان خواهند شد.
  کشورهای عضو اتحادیه اروپا ( 27 کشور ) را نباید با کشورهای محدوده شینگن ( 28 کشور ) اشتباه نمود! کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل ۲۷ کشور یعنی 24 کشور از محدوده شینگن (بجز نروژ و ایسلند) بعلاوه 3 کشور رومانی، انگلستان و ایرلند می باشند، بهمین دلیل ویزای ساکنین و اتباع این سه کشور جهت ورود به منطقه شینگن بی اعتبار است و این افراد باید هنگام ورود و خروج از کشورهای محدوده شینگن مورد کنترل مرزی قرار بگیرند.
  جالب است بدانید که واحد پولی "یورو" در حال حاضر تنها در ۱۵ کشور اروپایی استفاده می شود که شامل بلژیک، قبرس، فنلاند، فرانسه، آلمان، هلند، مالت، لوکزامبورگ، ایتالیا، اسپانیا، اتریش، یونان، اسلوانی، ایرلند و پرتقال می شود.
  کشورهای نظیر لیختن اشتاین، کرواسی، صربستان، مقدونیه، اوکراین، مولداوی و آندورا نه عضو اتحادیه اروپا هستند و نه عضو محدوده شینگن پس برای ورود به این کشورها نیاز به ویزای جداگانه دارید و ساکنین و متعاقبا اتباع این کشورها نیز برای ورود به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزای شینگن دارند.

  اما ویزای شینگن چیست؟

  این ویزا مخصوص کسانی است که قصد دارند به کشورهای محدوده شینگن وارد شوند و ساکن یا اتباع کشورهایی غیر از کشورهای محدوده شینگن هستند.
  البته ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و...) و همچنین ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن،کره جنوبی و مالزی نیازی به اخذ ویزای شینگن ندارند و می توانندبه مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند.
  یک ویزای شینگن دارای دو تاریخ مشخص است، یکی تاریخ اعتبار ویزا و دیگری تعداد روزهای مجاز ویزا که حداکثر ۹۰ روزه است. اگر تاریخ اعتبار ویزای شما گذشته باشد حتی اگر تعداد روزهای مجاز ویزای شما هنوز باقی مانده باشد، ویزای شینگن شما باطل تلقی می گردد. همچنین تعداد دفعات ورود شما به محدوده شینگن در ویزای شما توسط یک کدمشخص می شود این کد می تواند ۲،۱ یا ارقام بالاتر و یا نامحدود باشد. کد ۱ به معنی یکبار ورود (سینگل) است و یعنی اینکه پس از یکبار ورود و خروجتان از شینگن، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. کد ۲ و ارقام بالاتر به معنی آن است که به دفعاتی که در ویزا مشخص شده می توانید به شینگن وارد شوید و پس از استفاده از تعداد دفعات مجاز ورود، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. کد نامحدود (مالتیپل) به معنی ورود نامحدود به محدوده شینگن است و شما می توانید در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز درون ویزایتان به شینگن وارد و خارج شوید.

  انواع ویزای شینگن هم مهم است، ویزای شینگن در ۴ نوع صادر می شود :

  ویزای نوع A :ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شینگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شینگن گردد.
  ویزای نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شینگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شینگن برساند.
  ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شینگن می شوند.
  ویزای نوع D : ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شینگن وارد و از آن خارج شوند.
  توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شینگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شینگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شینگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شینگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شینگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شینگن دریافت کنید.

  داشتن ویزای شینگن لزوما به معنی تضمین ورود به محدوده شینگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شینگن خود را از یونان گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شینگن شوید مقامات مرزی شینگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شینگن اخراج کنند. مسافر ورودی به شینگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.
  برای اخذ ویزای شینگن راههای مختلفی وجود دارد. ساده ترین راه اقدام از طریق تور مسافرتی و اخذ ویزای نوع C می باشد که البته باید برای اخذ آن پرینت حساب بانکی، پرینت آخرین فیش حقوقی، چک بانکی در وجه آژانس و یا سند ملکی به نام خودتان را از قبل آماده کنید تا ضمانت برگشتتان از سفر باشد. راههای دیگر، دریافت دعوت نامه رسمی جهت بازدید از فامیل، دریافت دعوت نامه از یک شرکت معتبر مبنی بر حضور در یک نمایشگاه بین المللی و ... می باشند.
  به تازگی خبرگزاری آسوشیتد پرس به نقل از یک مرکز معتبر مطالعاتی در سوئیس گزارش داده است که کشور ایران از نظر شانس دریافت ویزا و اجازه سفر به دیگر کشورهای دنیا (با اجازه سفر به ۱۴ کشور دنیا بدون ویزا) در رتبه یکی مانده به آخر فهرست شانس دریافت ویزا قرارگرفته است.
  برطبق این گزارش رسمی، کشورهای فنلاند، دانمارک وآمریکا با اجازه سفر به ۱۳۰ کشور جهان بدون نیاز به ویزا مشترکا اول هستند و کشورهای آلمان، ایرلند و سوئد با اجازه سفر به ۱۲۹ کشور جهان بدون نیاز به ویزا به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند. همچنین کشورهای عراق، سومالی، اتیوپی، کامبوج، برمه، پاکستان و...در فهرست بالای ایران قرار دارند و کشور جنگزده افغانستان در قعر جدول پس از ایران جای دارد.


 • شرایط ویزای فرانسه چیست؟
 • جواب :
  ویزای توریستی فرانسه

  France Visa ویزای توریستی فرانسه به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد سفر گردشی به فرانسه یا دیدار با اعضای خانواده‌شان را دارند؛ مدت اعتبار ویزا سه ماه است و متقاضی باید زودتر از تمام شدن نود روز اقامت مجاز در فرانسه، خاک این کشور را ترک کند.
  برای روادید توریستی فرانسه، حضور متقاضی ضروری است و مصاحبه انجام می‌گیرد. درخواست وقت ملاقات – به منظور مصاحبه- از طریق سایت اینترنتی انجام می‌گیرد و متقاضی باید بعد از ثبت درخواست خود، نسخه‌ی چاپ‌شده‌ی صفحه‌ی مورد نظر را آماده کند و به همراه سایر مدارک در روز ملاقات به همراه داشته باشد.

  اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، پر کردن فرم تقاضای روادید است. این فرم را می‌توان از بخش روادید سفارت فرانسه یا از طریق سایت سفارت تهیه کرد.
  توجه : اگر خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضا باید فرم جداگانه‌ای پر شود.
  مدارک مورد نیاز مدارکی که باید در اولین وقت ملاقات سفارت، علاوه بر فرم، به همراه داشته باشید ( یک اصل و یک فتوکپی از هر کدام) و تحویل بخش روادید بدهید (اصل مدرک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی در پرونده‌ی مربوطه در سفارت می‌ماند)، شامل موارد زیر است :

  1: شناسنامه ایرانی

  2: گذرنامه
  توجه : اعتبار گذرنامه باید حداقل دو ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
  کپی را تنها از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر روادید خورده، تهیه کنید.

  3: دو قطعه عکس رنگی
  توجه : چنان‌چه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
  ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ۳۵ در ۴۵ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ۳۲ میلی‌متر.
  طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

  4: دعوت‌نامه : خانواده یا دوست مقیم فرانسه‌ی شما باید اصل فرم دعوت‌نامه را برای شما ارسال کند.
  اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ی رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در فرانسه یا مدارکی که نشان دهد شما صاحب مسکن در فرانسه هستید (مانند سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت).

  5: برای کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند، اجازه‌ی کتبی و رسمی پدر یا مادر یا قیم قانونی.

  6: اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.
  توجه: مدت و قصد سفر باید با سطح امکانات مالی متناسب باشد. این میزان بر اساس حداقل حقوق روزانه ضرب در تعداد روزهای اقامت در فرانسه تعیین می‌گردد.
  برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع : سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
  برای حقوق‌بگیران : گواهی اشتغال به كار (تاریخ دقیق شروع به كار و مدت مرخصی)‌، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
  برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد : کارت صنفی، ‌صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.

  7: برای اشخاص تحت تكفل ( زنان خانه‌دار یا فرزندان): گواهی کار، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز متكفل (شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.

  8: برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان : گواهی اشتغال به تحصیل.

  9: برای افرادی که فرزند و یا همسر فرزند آن‌ها ملیت فرانسوی دارد : باید دو تا فرم مربوطه را از بخش روادید سفارت یا از روی سایت دریافت نمایند.

  بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور روادید دو هفته به طول می‌انجامد؛ ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت روادید هستید یا خیر.

  بعد از موافقت با صدور روادید مدارکی که هنگام دریافت روادید نیاز دارید، این‌ها هستند :
  بیمه مسافرتی :
  متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور فرانسه داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در فرانسه نیز می‌تواند بیمه‌ی مسافری را با یک شرکت بیمه در فرانسه انجام دهد.
  بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد فرانسه.
  در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت.

  توجه : امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به فرانسه، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک فرانسه به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.
 • شرایط ویزای قرقیزستان چیست؟
 • جواب :
  ويزای كشور قرقيزستان بيشكک    نوع ويزا
                     مدت زمان تحويل ويزا                                 قيمت
  15 روزه توريستي عادي12 روز كاری110000 تومان
  15 روزه توريستي نيمه فوري9 روز كاری140000 تومان
  15 روزه توريستي فوري6 روز كاری170000 تومان
  يك ماهه توريستي عادي12 روز كاری120000 تومان
  يك ماهه توريستي فوري6 روز كاری200000 تومان


  مدارك مورد نياز : اصل گذرنامه + يك قطعه عكس رنگي زمینه سفید تمام رخ + تاريخ ورود

  نکات مهم:
  • تغییر قیمت های پکیج به دلیل نوسان قیمت دلار،یورو یا هزینه دعوتنامه و یا تغییر نرخ سفارت وجود دارد.
  • آدرس و تلفن محل سکونت،محل کارو عنوان شغل جهت تکمیل فرم سفارت الزامی می باشد..
  • در صورتیکه صدور ویزا توسط سفارت به دلایل تعطیلی سفارت ،تشابه اسمی،اختلافات سیاسی و مشکلات شرکت دعوت کننده و غیره که از حوزه اختیارات آژانس خدمات مسافرت هوایی آتی خارج است،به تاخیر بیافتد و یا رد شود،از عهده این شرکت خارج است و هزینه دعوتنامه یا ویزا مسترد نخواهد شد.
 • شرایط ویزای قزاقستان چیست؟
 • جواب :
  ويزای كشور قزاقستان آستانه    نوع ويزا
                     مدت زمان تحويل ويزا                                 قيمت
  يك ماهه توريستي22 روز كاری170000 تومان
  يك ماهه تجاري22 روز كاری 230000 تومان


  مدارك مورد نياز : گذرنامه + يك قطعه عكس 4 رنگي،زمینه سفید و تمام رخ

  نکات مهم:
  • تغییر قیمت های پکیج به دلیل نوسان قیمت دلار،یورو یا هزینه دعوتنامه و یا تغییر نرخ سفارت وجود دارد.
  • آدرس و تلفن محل سکونت،محل کار و عنوان شغل جهت تکمیل فرم سفارت الزامی می باشد.
  • در صورتیکه صدور ویزا توسط سفارت به دلایل تعطیلی سفارت،تشابه اسمی،اختلافات سیاسی و مشکلات شرکت دعوت کننده و غیره که از حوزه اختیارات آژانس خدمات مسافرت هوایی آتی خارج است،به تاخیر بیافتد و یا رد شود،از عهده این شرکت خارج است و هزینه دعوتنامه یا ویزا مسترد نخواهد شد.
 • شرایط ویزای کار در استرالیا چیست؟
 • جواب : ویزای مهاجرت از طریق مهارت و تخصص:

  بطور کلي استراليا هدف جذب افرادي را دارد که تجارت ٬ تکنيک و يا مهارتهاي حرفه اي آنها باعث پيشرفت اقتصادي استراليا شود. مهارتهاي مورد نياز شامل مهارتهاي تخصصي است مثلا کساني که تحصيلات دانشگاهي در رشته خاص و مورد نياز در استراليا را داشته باشند يا دارای مهارتهاي فني و حرفه اي مورد نياز باشند و يا صاحب مشاغل تجاری یا خدماتی باشند. پيشرفت اقتصادی استرالیا باعث شده است که بطور ميانگين هفته ای 150000 شغل جديد تبليغات شود و درصد بيکاری در اين کشور به پايين ترين ميزان خود در 23 سال اخير برسد. اگر شما دارای مدرک تخصصي هستيد يا فارغ التحصيل در استراليا می باشيد می توانيد از اين طريق براي خود و همسرتان ويزا اخذ نماييد. بايد توجه داشت که صرفا داشتن تخصص در يک رشته کافي نيست بلکه تخصص بايستي مورد نياز استراليا باشد. لذا بايستی زمينه تخصصي و کاري شما با يکي از مشاغل در ليست مورد نياز استرالیا همخواني داشته باشد (Skilled Occupation List) اين ليست توسط دولت استراليا مشخص گرديده است.چنانچه مدرک تحصيلی و يا عنوان کاريتان در اين ليست نباشد شما نمي توانيد متقاضي اين نوع ويزا باشيد.

  شرايط مشترک براي داوطلبين اين نوع ويزا عبارتست از :

  1- داشتن سن زير 45 سال

  2- داشتن مدرک زبان IELTS

  3- داشتن سابقه کار کافی

  اگر پرونده شما با موفقيت مراحل خود را سپرِي کند به شما ويزای اقامت دائم (Permanent Residency)تعلق خواهد گرفت.شما با اين ويزا می توانيد در استراليا زندگی و کار و تحصيل نماييد.با اين ويزا شما می توانيد برای هر کارفرمايي و در هر شغلی و در هر مکانی از استرالیا کار نماييد. شما از بيمه درماني Medicare استفاده خواهيد نمود . بعد از مدت زمان چهار سال بعنوان شهروند رسمی محسوب خواهيد گرديد و می توانید از Social Security Payments استفاده نمایید. بعد از چهار سال شما واجد شرایط خواهید بود که برای Citizenship اقدام نمایید.

  مدت زمان لازم برای گرفتن ويزا

  بطور کلي مدت زمان بستگي به نوع ويزا دارد واز يک فرد به فرد ديگر با توجه به شرايط فرق می نمايد. بطور متوسط مدت زمان اخذ ویزا برای ولی بطور متوسط اين مدت زمان بين 14 تا 16 ماه طول می کشد.

  انواع ویزاهای که در کلاس Skilled قرار دارند

  1- ویزای Skilled Independent : تمامي متقاضياني دارای 120 امتیاز مي می باشند می توانند برای این ویزا اقدام نمایند.

  2- ویزای Family Sponsored: متقاضیانی که در استرالیا دارای بستگان درجه اول می باشند می توانند برای این ویزا اقدام نمایند.

  3- ویزای Skilled Overseas Student: دانشجویانی که در استرالیا مشغول به تحصیل می باشند بعد از اتمام تحصیل می توانند جهت دریافت اقامت دائم برای این ویزا اقدام نمایند به شرطی که از اتمام تحصیلشان 6 ماه بیشتر نگذشته باشد.
  4- ویزای Skilled Independent Regional or SIR :
  تمام متقاضیانی که امتیاز آنها کمتر از 120 و بیشتر از 100 می باشد می توانند برای این ویزا اقدام کنند. ویزای SIR یک ویزای 3 ساله است که متقاضی می بایست به مدت 2 سال در نواحی خاص که در هر ایالت از طرف دولت مشخص شده است (مانند Adelaide در South Australia) اقامت داشته باشند. همچنین متقاضی می بایست یکسال بصورت تمام وقت در این نواحی کار کند. بعد از دو سال متقاضی واجد شرایط دریافت اقامت دائم خواهد بود.
 • شرایط ویزای کانادا چیست؟
 • جواب : ویزا کانادا

  ویزای اقامت موقت (ویزای ویزیتور یا توریستی)

  اگر قصد سفر به کانادا برای دیدار از اقوام و دوستان، یا برای گردشگری دارید، باید از سفارت کانادا در کشور محل اقامت خود ویزای ویزیتور (ویزای اقامت موقت) بگیرید. برای دریافت این ویزا شرایط زیر لازم است:

  داشتن گذرنامه معتبر
  برخورداری از سلامت جسمی
  داشتن منابع مالی کافی برای هزینه‌هایتان در طول مدت اقامت در کانادا
  اداره مهاجرت کانادا باید قانع شود که شما در پایان سفرتان قصد برگشت به کشور خود را دارید. داشتن پایبندی کافی (مانند شغل دائمی، املاک، خانواده، و غیره) در کشورتان که از نظر اداره مهاجرت کانادا، انگیزه کافی برای برگشت شما از کانادا فراهم کند، لازم است.

  در طول بررسی درخواست برای ویزا، ممکن است که برای مصاحبه به سفارت کانادا دعوت شوید. بررسی درخواست ویزای توریستی زمان زیادی می‌برد.زمان رسیدگی به این نوع درخواست در سفارت کانادا در تهران هم‌اکنون در حدود سه ماه است.

  قصد شما از سفر به کانادا هرچه باشد، دیدار از اقوام و دوستان یا تعطیلات، زندگی بهتر می‌تواند برای گرفتن ویزای توریستی کانادا به شما یاری رساند.

  انواع ویزا برای ورود به کانادا


  ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی ( Student Visas ).
  ویزای کار ( Work Visas ).
  ویزای توریستی ( Visitor Visas ).
  ویزای مهاجرت ( Permanent Residency Visas ).
 • شرایط ویزای هندوستان چیست؟
 • جواب :
  ویزای توریستی هند


  India Visa ویزای توریستی هندوستان به افرادی تعلق می‌گیرد که به قصد گردش و بازدید، تقاضای سفر به این کشور را دارند. ویزای توریستی به مسافر اجازه‌ی کار در کشور هندوستان یا اقامت بیش از مدت زمان اعتبار ویزا را نمی‌دهد.
  روادید توریستی هند از طریق سفارت هندوستان در تهران به صورت یک ماهه صادر می‌شود و امکان تمدید آن در کشور هندوستان وجود ندارد. جهت تقاضای روادید هند، حضور متقاضی الزامی نیست و مصاحبه انجام نمی‌گیرد؛ نماینده یا وکیل متقاضی می‌تواند نسبت به تحویل مدارک و اخذ ویزا اقدام نماید.

  اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. این فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل شده و عکس متقاضی نیز به آن الصاق گردد.
  توجه: به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است بررسی مدارک و صدور ویزا زمان بیشتری بطلبد. بهتر است برای قطعی‌کردن تاریخ سفر، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.
  مدارک موردنیاز
  کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده و از تمامی آن‌ها یک سری کپی موجود باشد. اصل مدارک بعد از بررسی بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت هندوستان می‌ماند.

  1: شناسنامه ایرانی

  2: گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر روادید خورده تهیه کنید.

  3: دو قطعه عکس رنگی
  توجه: در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
  ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٤٠ در ٦٠ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.

  4: آدرس محل سکونت، شغل و محل کار متقاضی به صورت کامل و دقیق.

  5: بلیط رفت و برگشت به مقصد هند

  6: رزرواسیون قطعی هتل برای مدت اقامت موردنظر.

  از زمانی که مدارک لازم تحویل بخش ویزای سفارت هندوستان می‌شود تا صدور ویزا عموماً بین پنج تا هفت روز کاری طول می‌کشد. هزینه‌ی صدور روادید هشتاد هزار تومان است که زمان ارائه‌ی مدارک از متقاضی اخذ می‌شود.
  توجه : امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور هند، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک هند به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.
 • شرایط ویزای یونان چیست؟
 • جواب :
  ویزای توریستی یونان

  Greece Visa روادید توریستی یونان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از کشور یونان را دارند؛ این ویزا معمولاً به صورت یک ماهه صادر می‌شود و متقاضی اجازه‌ی اقامت بیشتر از سی روز بعد از تاریخ صدور ویزا را ندارد.
  در صورت تقاضای ویزای یونان، مصاحبه انجام می‌گیرد و حضور متقاضی ضروری است. وقت مصاحبه تنها به صورت تلفنی داده خواهد شد.

  اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است؛ جهت درخواست ویزای یونان، فرم مربوطه را باید از وب‌سایت سفارت یونان دانلود نمایید.
  توجه‌: چنان‌چه خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید.
  فرم تقاضای روادید در دو نسخه باید تکمیل شود.
  مدارک موردنیاز مدارکی که باید در هنگام انجام مصاحبه (علاوه بر فرم) همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:
  توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی روادید شما در سفارت یونان خواهد ماند.
  کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.

  1: شناسنامه ایرانی

  2: گذرنامه ؛ اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
  کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.

  3: سه قطعه عکس رنگی
  توجه : چنان‌چه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
  ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٣٥ در ٤٥ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.
  طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

  4: اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.
  - برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع : سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
  - برای حقوق‌بگیران : گواهی اشتغال به كار (تاریخ دقیق شروع به كار و مدت مرخصی)‌، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
  - برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد : کارت صنفی، ‌صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.

  5: برای اشخاص تحت تكفل ( زنان خانه‌دار یا فرزندان): گواهی کار، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز متكفل (شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.

  6: برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان : گواهی اشتغال به تحصیل.

  7: یک سند مالکیت (ترجمه‌ی رسمی انگلیسی)

  بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور روادید سه هفته به طول می‌انجامد؛ هزینه‌ی بررسی مدارک و صدور ویزا در حدود صد و پنجاه هزار تومان خواهد بود و ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت روادید هستید یا خیر.
  بعد از موافقت با صدور روادید مدارکی که هنگام دریافت روادید نیاز دارید، این‌ها هستند :
  بیمه مسافرتی :
  متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور یونان داشته باشد.
  بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان.
  در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت.

  توجه : امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور یونان، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک یونان به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.
 • کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان کدامند؟
 • جواب :
  بدون نیاز به ویزا

  مسافران با گذرنامه‌ی ایرانی به ٢٥ کشور جهان می‌توانند بدون روادید سفر کنند.
  ورود به ١٨ کشور نیز با صدور روادید در فرودگاه یا مرز زمینی آن‌ها امکان‌پذیر است.
  لیست این کشورها به تفکیک پنج قاره در زیر مشاهده می‌شود.

  آفریقا
  بدون نیاز به ویزا:
  جمهوری دموکراتیک کنگو
  سیشل

  صدور ویزا در مرز:
  کیپ‌ورد
  کومور
  جیبوتی
  کنیا
  ماداگاسکار
  موزامبیک
  تانزانیا
  توگو
  اوگاندا

  آسیا
  بدون نیاز به ویزا:
  کردستان عراق
  مالدیو
  مالزی
  عمان
  سری‌‌لانکا

  صدور ویزا در مرز:
  ارمنستان
  آذربایجان
  بنگلادش
  اندونزی
  لائوس
  ماکائو
  نپال
  تیمور شرقی
  سوریه

  اروپا

  بدون نیاز به ویزا:
  گرجستان
  کوزوو
  ترکیه

  آمریکا
  بدون نیاز به ویزا:
  بولیوی
  کاستاریکا
  دومینیکا
  اکوادور
  گویان
  هائیتی
  نیکاراگوئه
  ونزوئلا

  اقیانوسیه
  بدون نیاز به ویزا:
  جزایر کوک
  نیووی
  پالائو
  ساموآ
  تووالو
  ایالات فدرال میکرونزی


English version of Ati Tour & Travel Agency Website


تلفن مستقیم بخش وب سایت آتی : 38421197-051

   دفتر مرکزی : مشهد ، احمد آباد ، نبش ابوذر غفاری 8 ، پلاک  58    تلفن :  38431919 - 38808     فکس : 38402552

شعبه هتل پارس : مشهد  ، بلوار وکیل آباد ، ابتدای صیاد شیرازی ، هتل پارس  تلفن : 38689246   فکس : 
38689250

پرستو سیر تهران : خیابان شریعتی ، ابتدای سمیه ، پلاک 2  تلفن : 77535544    فکس : 77533154

 

طراحی ، اجرا و پشتیبانی توسط تاپ تراول، تمامی حقوق نشر و تقلید برای TopTravel.ir محفوظ میباشد.